Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı üstünde duruyorlar

turtle..

Altın 4 Üye
iyi günler arkadaşlar,iki gündür iki tosbağamı ısıtıcı üstünde görüyorum,su sıcaklığım 28-29 derece acaba üşüdüklerinden mi bu şekilde davranıyorlar, sıcaklığı artırmalı mıyım ?

Cvp: Isıtıcı üstünde !

ısıtıcı yeniyse onu inceliyorlardır çünki 26-28 en ideal su sıcaklığıdır üşüyeceklerini sanmıyorum.

sanmam, dinlenebilecekleri yerler var mı?

turtle..' Alıntı:
iyi günler arkadaşlar,iki gündür iki tosbağamı ısıtıcı üstünde görüyorum,su sıcaklığım 28-29 derece acaba üşüdüklerinden mi bu şekilde davranıyorlar, sıcaklığı artırmalı mıyım ?

arkadaş ben tam bılmem ama bence sıkıntıdan sıcak yerde uyuyorlar sen akvaryumun ıcıne yapay cıcek yada kırılmıs kucuk comlek koy bı tarafı kırık olsun kırık yerınden gırıp agzından cıkıo benımkıler :'':

Benimkilerde ısıtıcı yeniyken altına girip çıkıyorlardı şimdi bıraktılar mango köküyle oynuyorlar :D

yok yeni değil ısıtıcı,kuru alanları ve yapay bitki var sanırım değişiklik olsun diye orada duruyorlar :)

Benimkiler de hep uyurken ısıtıcıya sarılmak, tutunmak istiyorlar. -Sıcaklık seviyesi normal.- Sanırım daha hoşlarına gidiyor :)

bu çok normal bir davranış bence bunu benim kaplumbağalarım da yapıyor bence hoşlarına gidiyor:smile:

Cvp: Isıtıcı üstünde duruyorlar

turtle peki onların çıka bileceği bi taş varmı :ff:

Benimkiler de bebeklikten beri sürekli ısıtıcıya yakın yerlerdedirler su ısısı hep sabit olduğu halde. Özellikle gündüz kestirmelerindeki favori mekanları.

ısıtıcınız yatay ve su üstüne yakın sanırım. kaplumbağalar, belli bir boya geldiklerinde ve hasta olmadıklarında ki hasta olduklarında umumiyetle kuru alanda uyurlar. kafaları su üstünde kalacak şekilde bir yerlere tutunarak uyurlar. bu ısıtıcı iç filtre veya su içi florasan lamba olabilir. veyahut su üstüne doğru bu şekilde kalabilecekleri bir aksesuar.

ısıtıcınız olması gerekenin üst seviyesinde ısıya sahip daha fazla yükseltmeye gerek yok. eğer ısıtıcı dipte ise ısınma amaçlı yakın duruyorlardır. buda kuru alanda ısıtıcı lambayı yeterli kullanmıyorsanız veya suyu yeterince ısıtacak kapasitede değilse (wattı su kapasitesine göre düşükse) yakın durmalarına neden oluyordur.

Geri