Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı ve filtre...

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar benim ısıtıcımın ve filtremin üstündeki açıklamalarının bulunduğu yerde iki adet su damlası şeklinde ibareler var...Bu konuda bilgisi olan var mı?Birde sizinkilerde böyle bir ibare var mı?

Nasıl bir şey tam olarak anlayamadım?İnternetten aynısını bulup gösterir misiniz?

o işaretler her ısıtıcı ve filtre kutusunda mevcut hemen hemen.. çoğunda gördüm.. muhtemelen sadece su içinde çalıştırın anlamına gelebilceğini düşünüyorum şahsen..

Resmini bulamadım...Hani şu markanın yazılı olduğu filtrede yapışık duran bir kağıt gibi bir şey var onun üzerinde...

arkadaşlar bende yeni ısıtıcı aldım ama hiçbirşey anlamadım kuramadım da :D yardım olursanız sevinirim bu bi resmi :
mailto:/img135/6786/sany0142ex5.th.jpg

Sizin ısıtıcınız şöyle galiba ;
Derece ayarladığınız yer suyun dışarısında kalacak şekilde ayarlandıgında ışığı yanacak ve suyu ideal sıcaklığa getirince kırmızı ışık sönecek.
Ve ayrıca kutusunun üzerinde gösterilmesi lazım.Olmazza aldığınız yada herhangi bir petshop'a sorabilirsiniz.Onlar size yardım edeceklerdir.

selam geçen gün bir ısıtıcı aldım ince uzun lamba görünümünde ama akvaryumu ısıtmıyo elimle tutuyorum sıcak bide ilk kac dereceye ayarlim

benimki de ilk başta öyleydi. Atman değilse tamamı suya sokulmaz. Yatırıp koyamazsınız akvaryuma ama yarısından çoğunun suda olması gerek yoksa ısıtmaz. Benim akvaryumda az su varken dik koymuştum ısıtmadı eğimli koyunca oldu. Şimdi bol suda dik duruyor ısıtıyor. Elimi de yakmıyor. Eskiden yakıyordu.

thermal diye bi marka 100 wattlık ama ışıgı yanıyo sonrada sönüyo sizce bozuk mu?

bide ben bunu tamamını mı suya koyamlıyım yatak mı yoksa eğimli mi ?

merak etmeyin bozuk değil.. ısıtıcılar sürekli çalışmazlar rezistans yapısına sahip oldukları için.. suyun sıcaklığı olması gereken derecenin altına iner inmez çalışmaya başlar ışığı yanar bir kaç dakika sonra su gereken dereceye gelmiş olur ve ısıtıcıyı çalışmayı durdurur.. ışığın hep yanmaması normal yani.. bazı ısıtıcılar tamamen su içinde kullanılır ama bazılarının kafa kısmı dışarda kalmalıdır.. kutusunun üzerinde nasıl kullanılcağını açıklayan bir resim vardır muhtemelen..

arkadaşlar filtrenin motor kısmı yani baş kısmıdamı suyun altında kalmalı ?

arkadaşlar benim filtrem su altında kabarcıklar çıkarmıyor bu normalmi acaba

sorun varmış özlem değiştirdim motoru çünkü 1günde su kirleniyordu başka motorla değiştirdi satıcı şimdi bunu deniyeceğim.markası ada idi iyi çıkmadı benden demesi:D

boyu filtreler güzel tavsiye ederim , benim kapluşa yetmediği için aldım geçen hafta 22 tl fiyatı ve oldukça güçlü, ama kaplumbağanız ufaksa olmaz daha az kapasitelisini alabilirsin.

Geri