Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı Ve Işık Kac Watt Olmalıdır

mertxxcan

Yeni Üye
50 Cm lik bir akvaryumum var içini dizayn edeceğim.Isıtıcı alacagım kac watt olması lazım acaba ?

Işık Kac Watt Olması lazım ?

Lütfen mesajlarınızda Türkçe karakter kullanınız.
Yazım kurallarına olabildiğince dikkat ediniz.

Merhaba,
Ampulün kaç watt olacağı önemli değildir.Önemli olan kaplumbağaların ulaşamayacağı uzaklıktan kuru alanı 32-33 derece ısıtmasıdır.Bu ne demek?
Atıyorum 50 Watt ampul 25 cm uzaklıktan kuru alanı 32-33 derece yapıyorsa yeterli demektir.

tesekkürler... kuru alanın sıcaklığını nerden anlaya bilirim özel bi aleti varmı?

Bir termometre yardımıyla sıcaklığa bakabilirsiniz.

Kaplumbagım için 300 volt ısıtıcı aldım kaç volt kaplumbagı için yeterli olur tam Bi bilgim yok ne yapmalıyım acaba

Foruma hoşgeldiniz.

Volt değil watt olacak, bu su ısıtıcı sanırım. Akvaryum ölçüsü nedir? Su yüksekliği kaç cm?

Isıtma lambası var mı?

27×45×30cm ayrıca düzeltme için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Isıtıcıyı iade edin. Çok yüksek. Tetra ht 100 watt alın. Bu tam batabiliyor tabana yatay konumlandırırsınız. Kaliteli ve emniyet koruması var.

Isıtma lambası yok ise bu konuda bilgi verdim.

Geri