Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı

altar73

Yeni Üye
100watt isiticim var fakat bu şekilde turuncu oldu nedeni ne ?

mailto:/EJ6ryD.jpg

İçine su girdiğinde tellerde oksitlenme yani pas yapar bu damlalar cama temas edip sıcak ile kuruduğunda böyle iz olur.

Bu eğer tüpün dışında ise diatom algie dediğimiz kahverengi algdir camı yıkayınca geçer.

Cvp: ısıtıcı

Bir sorun yaparmi abi bide bu smart marka içine nasıl su girer zaten suyun içine tam sokmuyorum

Benimde içten kahverengileşmişti, özellikle dip kısmında, sonradan çatladı, iyi gözlem yap.

Smart pek makbul bir marka değil. Su şimdi girmemişte olabilir üretim aşamasında montaj öncesi tüp nem tutmuşsa bu yine olur.

Tellerde korlaşma görürsen çıkar. Isıtıcı hava almaya başlamıştır. Üstteki çizginin altına inmesin su. Hava teması ile aşırı ısınan cam mukavemetini kaybedip çatlar.

Isıtıcılarda cam kalitesi azdan yukarı normal cam>kristal cam>quartz camdır. Bu ısıtıcı normal camdan imal.

büyük ihtimal cem bey in dediği gibi üretim aşamasında tüpte nem olayı olmuş olabilir, camın etrafındaki su aslında soğutma etkisi yaratıyor bu yüzden su altında bir sıkıntı yok sudan çıkan ısıtıcı içinde kullanılan gazın genleşmesi sebebiyle krılıyor yada çatlıyor.

quartz cam bu saatlerde kullanılan çizilmez cam galiba, 2 tanesini kırmayı başarmışlığım var hesapta 10 bar basınca dayanıyorlardı :D

Geri