Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı

gokay553

Gümüş 5 Üye
Arkadaşlar benim ısıtcımın markası roxin 25W sizce bu 25lt bir akvaryuma idealmi?? ve roxin ii bir markamı ben iyi diye duşmuştum o yüzden aldım

Hımm teşekkürler ben daha kaplumbağa almadım inşallah 1kaç güne para kalmadı:D

Evet ''genç kaplumbağa'' nın Dediği Gibi Roxin Güzeldir Ben Istıcı Kullanmıyorum Ama Bir Arkadaşda Var.. :)

Ben ısıtıcıyı biraz fazla büyük almışım galiba 22LT akvaryum 75W ısıtıcı :D :)

Ya genç kaplumbağa sen ısıtıcıyı suya yan yatırıpmı koyuyorsun yoksa baş kısmı dışarıdamı kalıyor ???

Her ısıtıcı farklıdır.
1-Suya tam batırılan ısıtıcı
2-Isıtıcının belli bir kısmı batırılan ısıtıcı
Sizinki hangisiyse öyle kullanın.

Yanlış anladın ben roxin markasınınkini soruyorum adam batırabilirsin dedi ama önlem olarak sormak istedim...

Roxininde kendi içinde değişik türleri vardır mutlaka.Adam öyle dediyse öyle yapın.O konuda pek yalan söylemiyorlar :)

yaa ben fanus kullanıyorum da gayet de iyi gidiyor 1,5 senden beri aramızda kaplumbağam da korkuyorum daha önce de hiç bir yerde su kaplumbağası için ıstıcı veya benzeri bi alet görmedim nerde bulabilirim acaba ? yardım ederseniz sevinirim...
yani hayvanıma işkence mi yapmış oluyorum acaba bilemiyorum :(
ama kombi fena yanıyor evde kısa kollularla gezilyorum aynı zamanda en sıcak odaya koydum yine telaşlanıyorum lutfen yardım.

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Arkadaşım benimde bilgim çok değil ama araştırmalarıma göre kuru alan sudan 2-3derece sıcak olmalı ve ısıtıcıda balıklar için olanı yani ayrı bir özelliği yok

su derecesi 28 derece olmalı akvaryum ısıtıcısı ile ısıtabilirsin

kuru alan 30 derece olmalı kuru alanı spot lamba ile ısıtabilirsin

ve geniş bir yuvaya geçmeni öneririm...

Geri