Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı

cingöz

Gümüş 5 Üye
arkadaslar ısıtıcımı ve filtremi aldım birde sera dijital termometre aldım ısıtıcı hem acıkmı kalacak ? 27 dereceye ayarladım nasıl akvaryumum tam akvaryum oldu :)

peki ya ısıtıcı nasıl patlar patlarsa kapluşlara zarar verirmi ?

Cvp: ısıtıcı

evet ısıtıcı hep aynı ayarda kalmalı...:)))

Hayırlı olsun. Isıtıcı hep fişe takılı kalmalı. Kendi zaman zaman çalışıp durur. Bazı ısıtıcılar belli bir seviyeye kadar, bazıları ise tamamen su içerisinde kalmalıdır. Kendi ısıtıcınızın üzerinde ya da kutusunda bununla ilgli bir resim yazı vs. vardır ona dikkat edin. Su içerisinde kalması gereken kısım suyun dışına çıkarsa ısıtıcı çalışırken, patlar. Su değişimlerinde henüz ısıtıcı sıcakken sudan çıkartırsanız yine patlar. Genelde anında sigorta da atıyor ama eğer sigorta atmazsa su haşlama derecesine çıkıyor ve kapluşlar ya elektrik çarpmasından ya da sıcaktan ölüyor.

ooo... ısıtıcı işi gerçekten korkutucu :)

Vantuzlarla akvaryuma sabitleyeceğiniz için kolay kolay sorun çıkarmaz. Sadece su değişimlerinde dikkat edin, sıcakken ısıtıcıyı sudan hemen çıkarmayın.

birsey soracağım ben ısıtıcının ısıtma yeri varya teller onlar suyun altında ama ayarlama bölümü falan su üstünde birşey olurmu ?

Isıtıcının kutusunda ya da üzerinde bir işaret var mı şu seviyeye kadar su içinde kalsın diye? Isıtıcının markası ne? Tamamen suya batırılması gerekiyorsa tamamen batırın. Bir şey olmasa bile su buharlaştıkça cam kısmı su dışında kalıp ısıtıcının bozulmasına sebep olabilir.

Isıtıcıyı güvenilir bir marka olması daha iyi oluyor.Bir arkadaş almıştı markasını bilmediğim ısıtıcı hemen bozulmuş.

ısıtıcınızın kutusunda şunu gösterir kompile suda ama asla kompile suda bırakmayın çünkü elektrik kaçağı olursa hayvanlara zarar vermiyebilir ama siz bi anda elinizi sokip çarpılabilrisiniz onların siyah yeri var ayarlama düğmesi filen var 2 3 cm dışarıda kalabilir

ısıtıcım kenis kenis diye bir marka uygun deilse söyleyin hemen değiştireyim

kenis iyi bir marka 4 senedir 200 watını kullandım ben siyah kısmı dışarıda kalsın

simdi su 27 watt 29 yapacağım suyun içinde calısır durumda yapsam olurmu ?

olur bi sıkıntı olmaz dereceyi 29 getirin bırakın yanlız siyah yerinden tutunda yapın

yaptım :)

birde filtre ses çıkartıyor sesi nasıl kaldırıyım suyu köpük seklindemi vereyim ? ve filtre hep acıkmı kalıcak ?

filtre ses çıkarırı ama fazla değil suya köpük verirseniz daha fazla artar ses filtre hep çalışcak

tamam adam bana şelale biçiminde suyu verirsen daha temiz olur demişti

alakası yok :) filtren güclüyse daha daha temiz olur

pet shopcular o zaman yine kandırma yolundan devam :)

haftada bi kere filtreyi temizle 2 haftada birde 1 sürahi su al koy akvaryumdan

arkadaslar ısıtıcım bozuldumu ? calışıyor ama suyu ısıtmıyor yoksa banamı öyle geliyor termometre 28 dereceyi gösteriyor

Geri