Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcım arızalandı

bella

Yeni Üye
Merhabalar kaplumbağalarımı yeni aldım. bir kötülüğe uğradım.ısıtıcım patladı acaba kaç gün dayanabilirler ısıtıcısız?birde biraz endişeliyim sanki kuru alana çıkamıyorlar.birde 2 kapluşum var.dişi olanın adı: safinaz erkek olanın adı:muhittin

Cvp: merhaba

Hoş geldiniz.
Gerekli ekipmanı hazırladıktan sonra kaplumbağalarınız daha hareketli sağlıklı olacaktır.Buda sizi daha mutlu edecektir.Isıtıcısız yoksa hasta olurlar.KaLorifer veya doğal gaz peteğine ortalama su sıcaklığı 28 derece olacak şekilde yanaştırın akvaryumunuzu.ısıtıcı bir ampulünüz yoksa hava ısısı ortalama 33 derecenin üzerinde olması lazım kuru alana çıkmaları için.

En kısa sürede almanız onların sağlığüı için doğru olacaktır.

Aramıza hoşgeldiniz kaplumbağalarımı yeni aldım yazmışsınız kaplumbağaların cinsiyetleri ufakken belli olmaz.Isıtıcıyı hemen temin etmenizi öneririm havalar soğuk hastalanabilirler kaplumbağalar akvaryumunuzun fotoğraflarını bekleriz.

Cvp: Isıtıcım arızalandı

en yakın zamanda fotoraflarını paylaşırım.lambam var. o biraz da olsa ısıtır değil mi? alırken adam bu dişi bu erkek dedi de...

Maalesef lamba sadece kuru alanı ısıtmaya yarar, suyu ısıtmada önemli bir etkisi olmaz. Kaplumbağanızın 1 gün dahi soğuk suda kalması onun rahatsızlanmasına neden olabilecek büyük bir etken. Acilen ısıtıcı almalısınız hele ki bugünlerde havalar çok soğuk.

evet kesin hemen almam gerek biraz hareketsizleştiler

bide sudan çıkmıyorlar

Dişimi erkekmi olmalarını anlamak için 10 cm olması gerekiyormuş kabuk boylarının.Isıtıcılar çokda pahallı birşey değil idare etmesi için 15-20 TL ısıtıcılar var.

evet bu gün veya yarın hemen alıcam.

arkadaşlar hemen gittim aldım şimdi bişeyden daha korkuyorum. ya vantuzlar çıkarsa diye bişey olurmu sizce?

Tabana yakın yapıştırırsanız bir şey olmaz. Zaman zaman vantuzlar gevşeyebilir. Temizlik yaparken kontrol edersiniz.

Hayırlı olsun. Vantuzlara kolay kolay bir şey olmaz.Kaç watt'lık bir ısıtıcı aldınız ve akvaryumunuz kaç litre ?

akvaryumum o kadar büyük sayılmaz babam bu akvaryumda bakabilirsem dükkandaki 100lt olan akvaryumu getiricek

100lt ömür boyu yetecek büyüklükte bir akvaryum. Tecrübe edinin, sonra bahsettiğiniz akvaryuma geçmeniz kolay olacaktır.

Geri