Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcım doğru çalışmıyor mu?

emrsr52

Bronz 1 Üye
arkadaşlar daha dün 100w'lık bir ısıtıcım aldım yanında cam derece hediyeydi. Isıtıcı 28 dereceye ayarlı ama derece hep 25-27 derece arası gösteriyor genellikle 25 derece. Ne yapmalıyım ısıtıcıda mıdır sorun?

Cvp: ısıtıcım doğru çalışmıyor mu?

Akvaryum hacmi nedir, ne kadar su var? Isıtıcı sürekli devrede mi? Eğer ısıtıcı arada kapanıyorsa kalibrasyonu bozuk yada arızalı olabilir. Cam derecenin hata yapacağını sanmam.

bozulmuş olabilir

AEK' Alıntı:
Akvaryum hacmi nedir, ne kadar su var? Isıtıcı sürekli devrede mi? Eğer ısıtıcı arada kapanıyorsa kalibrasyonu bozuk yada arızalı olabilir. Cam derecenin hata yapacağını sanmam.

30 lt hacmi var. Evet arada kapanıyor sonra tekrar çalışıyor. Daha yeni aldım ısıtıcıyı

Isıtıcı markası nedir?

Bu markayı bilmiyırum. Ama muhtemelen arızalı. Suyu olması gereken ısıya gelmeden kapanıyor. Satıcıya durumu bildirmek gerekir.

ısıtıcı ne zamandır su içinde?

emre sarı, akvaryumda sirkülasyon durumu nedir. eğer yoksa bu normal. water level çizgisinin üstünde mi duruyor su. nasıl konumlandırma yaptın. bu markayı hiç duymadım.

nasıl bir yazı yazdıysam nefes almadan soruları dizmişim.

anarxia' Alıntı:
ısıtıcı ne zamandır su içinde?

dün akşamdan beri

cem' Alıntı:
emre sarı, akvaryumda sirkülasyon durumu nedir. eğer yoksa bu normal. water level çizgisinin üstünde mi duruyor su. nasıl konumlandırma yaptın. bu markayı hiç duymadım.

nasıl bir yazı yazdıysam nefes almadan soruları dizmişim.

filtre var sirkülasyon normal ısıtıcı çok az çalışıp kapanıyor

sabaha kadar bekle aynı düzen devam ediyorsa iade edersin. montaj sırasında tam ölçüsünde kalibrasyon yapamamış olabilirler veya tamir gördü ise. bunu anlaman için dereceyi gösteren ok göstergedeki derecelerin üstünde veya altında boşa dönüş yapmaya devam ediyorsa kalibrasyon kaynaklı bir arıza söz konusu.

Geri