Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcım Heralde Bozuldu

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Arkadaslar öncelikle herkeze iyi aksamlar,
Benim Laısıde Hs-L200W Isıtıcım var.Öncelikle benim akvaryumum 45litre,ısıtıcı heralde 150lt veya daha buyukleri icin kullanılıyormus.Akvaryumcudan aldığım zaman öyle sattılar.Isıtıcı akvaryumda kullanmamda bir mahsur olur mu?
Neyse geçenlerde bir baktım.Su buz gibi olmus ama ısıtıcı çalısıyor gözüküyor.Sonra baktm kontrol ettim falan ısıtıcıyı takıyorum,çalıstına dair lambası yanıyor ama ısıtıcı ısınmıyor veya çalısmıyor.Bu arada elektrik gitti geldi ondan sonra oldu bu olaylar öyle tahmin ediyorum.
Ne yapabilirim?

Elektrik gidip gelmesiyle ısıtıcının bozulacağını sanmıyorum.Önceden çalışıyordu ve kesintiden sonramı bozuldu.
Isıtıcınız yeniyse geri iade edin.
ısıtıcınız kaç W?

Byteorist' Alıntı:
Elektrik gidip gelmesiyle ısıtıcının bozulacağını sanmıyorum.Önceden çalışıyordu ve kesintiden sonramı bozuldu.
Isıtıcınız yeniyse geri iade edin.
ısıtıcınız kaç W?

Isıtıcım 200w Ama tahminime görek elektrik gittikten sonra oldu.Birde ısıtıcının altı bembeyaz olmus.Doğalmıdır?

Çatlak vb durum varsa da beyazlık görülebiliyor ısıtıcıyı dışarı çıkarıp iyice inceleyin camında çatlak, kırık olup olmadığını. Su sıcaklığını ölçmek için derece kullanmıyorsanız suyun soğuk ya da sıcak olduğuna doğru karar veremezsiniz. Elinizin sıcaklığı her an sabit değildir çünkü, suya dokunup baktığınızda sıcak gelirken aynı sıcaklıktaki suya 1-2 saat sonra dokunsanız bu sefer soğuk gelebilir bu da sizi yanıltır. Bu nedenle su sıcaklığını bir termometre ya da akvaryumlar için olan şerit termometre yardımıyla kontrol edin. Isıtıcınızda çatlak, kırık yoksa ve çalıştığına dair ışığı da yanıyorsa bence öncelikle su sıcaklığını bir kontrol edin derim. Normalde ısıtıcıda çatlak ya da kırık olduğunda çalışmayı durdurur ama sizinki hala çalışıyor da olabilir buna da dikkat edin.

aragorn' Alıntı:
Çatlak vb durum varsa da beyazlık görülebiliyor ısıtıcıyı dışarı çıkarıp iyice inceleyin camında çatlak, kırık olup olmadığını. Su sıcaklığını ölçmek için derece kullanmıyorsanız suyun soğuk ya da sıcak olduğuna doğru karar veremezsiniz. Elinizin sıcaklığı her an sabit değildir çünkü, suya dokunup baktığınızda sıcak gelirken aynı sıcaklıktaki suya 1-2 saat sonra dokunsanız bu sefer soğuk gelebilir bu da sizi yanıltır. Bu nedenle su sıcaklığını bir termometre ya da akvaryumlar için olan şerit termometre yardımıyla kontrol edin. Isıtıcınızda çatlak, kırık yoksa ve çalıştığına dair ışığı da yanıyorsa bence öncelikle su sıcaklığını bir kontrol edin derim. Normalde ısıtıcıda çatlak ya da kırık olduğunda çalışmayı durdurur ama sizinki hala çalışıyor da olabilir buna da dikkat edin.
Akvaryumumda termometrem var.Kırık falan da yok.Bugun bir daha deneyeceğim.

Edit tubidik: Mesajlarda kısaltma kullanmayalım.

Geri