Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcının Konumu (Soru)

Seco

Bronz 3 Üye
Merhaba arkadaşlar.

Isıtıcı akvaryumun içine tamamen sokulup akvaryumun tabanına paralel olması gerekiyor dimi?Bazı sitelerde plastik tarafını dışarı çıkartın yazıyorda.Hangisi doğru ?

Ben her zaman tüm ısıtıcılarda tamamının suyun içine sokulması gerektiğini biliyorum. Nedeni: Bir tarafı suyun içinde bir tarafı dışında olduğunda zıt bir durum söz konusu olup patlamaya yol açabilir.. Yanlışsa düzeltin..

Bence de olması gereken dediğiniz gibi fakat sitelerde içine su kaçar felan diyorlar.

Aldığınız ısıtıcının üzerinde yazar nasıl yerleştirilmesi gerektiği.
Bazı ısıtıcıların dik olarak yerleştirilmesi ve üzerinde bulunan su seviyesine kadar getirilmesi gerekir.

Ayrıca sizce hangi markayı almalıyım.Eskiden anneminde bir akvaryumu varmış ve 'Q' ile başlayan bir ısıtıcı markası kullanıyormuş.Sizce hangi marka olabilir.Ve bu marka iyimidir.Sizce ucuz ama iyi olan hangi markalar var ve filtre olarakta ne almalıyım?

Seco' Alıntı:
Ayrıca sizce hangi markayı almalıyım.Eskiden anneminde bir akvaryumu varmış ve 'Q' ile başlayan bir ısıtıcı markası kullanıyormuş.Sizce hangi marka olabilir.Ve bu marka iyimidir.Sizce ucuz ama iyi olan hangi markalar var ve filtre olarakta ne almalıyım?

Bu soruları bende soracaktım yanıtlarsanız sevinirim Tesekkürler...

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

kaliteli bir ısıtıcı almak ister ve bütçeniz uygunsa; jager, sera gibi markaları öneririm.
Onlardan sonra atman, lifetech, rs electrial gibi markaların ısıtıcılarını alabilirsiniz.

roxin 100w 15 lira samsun'da..ben kullanıyorum çok da memnunum.ayrıca konumda aldığınız ısıtıcının üzerinde resimlendirilmiş şekilde belirtiliyor..

Ben tam markasını bilmiyorum fakat fiyat soracak olursanız.İstanbulda 10-15 tlye de ısıtıcı var 40 tlye de var.Pet shoptan pet shopa değişebiliyor.

Geri