Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcının Yokluğunda

Qeswirt

Altın 5 Üye
Arkadaşlar Benim Isıtıcım Patladı Biliyorsunuz akşam gelicek yenisi Fakat Isıtıcının Yokluğunda Suyun Derecesi 22ye Düştü Çok Korkuyorum.. akşam ısıtıcının geliceği zamana kadar Bi pet şişeye sıcak su koyup akvaryumuma Koysam Akşama Kadar İdare Edermi Yoksa Zararmı olur?
Çok Fazlamı Isıtır?

Cvp: Isıtıcının Yokluğunda

gerek yok hiçbirşey olmaz kaplumbağalarınıza akşama kadar idare edebilirler

22 düşük bir sıcaklık, akşama kadar belirli aralıklarla sıcak su takviyesi yapın ama SUYUN SICAKLIĞININ SABİT OLMASINA özen gösterin.

Oğuz bey pet şişe sistemini çoğu kişi kullanıyor. Akşama kadar idare edecektir.

Peki Teşekkürler Arkadaşlar.. Aşırı Sıcak Olmaz Dimi ? Şu Anda Pet Şişeyi Koydum

pet şişe yöntemi idare eder çok sıcak olmaz siz kafanızı yormayın :)

Geçenlerde apartmanın elektrik saatleri değişirken 12 saat kadar elektrikler kesildi. Ben de 1 litrelik su şişesine kaynayıp, 5 dakika beklemiş suyu akvaryuma koydum. 1-2 saat sabit tuttu sıcaklığı. Bir kaç kere şişeye gelip yaklaştılar ancak sonra pek ilgilenmediler. Akşama kadar idare edebilirsiniz.

22C derece her ne kadar çok tehlikeli bir sıcaklık olmasa da siz yine tedbiri elden bırakmayın. 24C derecenin altına düşmemesine özen gösterin.

eminemre' Alıntı:
Geçenlerde apartmanın elektrik saatleri değişirken 12 saat kadar elektrikler kesildi. Ben de 1 litrelik su şişesine kaynayıp, 5 dakika beklemiş suyu akvaryuma koydum. 1-2 saat sabit tuttu sıcaklığı. Bir kaç kere şişeye gelip yaklaştılar ancak sonra pek ilgilenmediler. Akşama kadar idare edebilirsiniz.

22C derece her ne kadar çok tehlikeli bir sıcaklık olmasa da siz yine tedbiri elden bırakmayın. 24C derecenin altına düşmemesine özen gösterin.

Peki Teşekkürler

Geri