Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcıyı nasıl yerleştirmeliyim ?

fıstıkx

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar merhaba :)

Benim tam ekipmanlı bir paludaryumum var kapluşum sağlıklı herşey gayet iyide aklıma takılan birşey var :s

Isıtıcıyı paludaryuma dikmi yerleştirmeliyim yere doğrumu yoksa yan mı anlamadım 2-3 resimde akvaryumun camına doğru monte edildiğini gördüm yanlış olabilir düşüncesiyle sormak istedim :D

Teşekkür ederim.

Cvp: Isıtıcıyı nasıl yerleştirmeliyim ?

Bazı ısıtıcılar dik bazıları ise hem yan hem dik şekilde kullanılabiliyor. Atman ısıtıcı aldığımda dik kullanılmasını tavsiye etmişti aldığım internet sitesi. Çünkü bazı markalar su sızdırması durumunu garanti kapsamına aldıkları halde bu tür arızalarda sorumluluk almıyor. Benim görüşüm her ihtimale karşı dik kullanmanız.

yan şekilde yerleştirin. tamamı suyun içinde olsun

Peki teşekkür ederim :)

Plastik kısmı dışarıda diğer kısımlar su içinde kalacak şekilde dik şekilde yerleştirebilirsiniz.

teşekkür ederim şuan düzeltiyorum.

dik yerleştirmen şart değil yan da yerleştirebilirsin hangisi kullanımına uygun gelirse ben yan kullanıyorum bi problem yaşamadım..sonuç olarak ikiside aynı şekilde ısıyı sağlıyo..

Bazı ısıtıcıların su geçirme problemi olabilir. (Her ne kadar su geçirmez dense de) Her ihtimale karşı dik yerleştirmekte fayda var.

Çapraz yerleştirebilirsiniz. Isıtıcının üst kısmı plastik olan yer dışarıda kalırsa iyi olur.

markaya göre değişiyor fakat yinede en güvenlisi dik koymak ve üstteki ısı ayar yerini suyun dışında bırakmak

teşekkür ederim :)

Geri