Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İsitma lambasi

melanor43

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaslar ecolite 52w lambam bugun patladi tekzene gittim ama soft halojen yokmus koca kutahyada bulamadim, netten https://www.marketcik.com/40-42-Watt-Standart-Soft-Halojen-Ampul-E27-Duy-Eco-Halojen-Ampul-60-65-watt,PR-256156.html bu ampulu aldim işe yarar mi acaba ?

Olur, olur. Yalnız mesafeyi biraz daha indirmen lazım. Ecolite üretimi durdurdu. Wiselite ve osram markaların ürünü devam ediyor şimdilik.

Birkaç tane yedekle hep olmadık zamanda giderler. Elektrikçiler çarşısı varsa oralara bak bu tip ampullerden satılır. Bir tanede 40 wattlık öncelik sırasıyla mavi, o yoksa kırmızı onu da bulamazsan yeşil renk bir ampul al. Olurda hayvanlar hastanırsa geceleri kuru alanda dururlar o vakitlerde üşümesin diye kullanırız.

Bilmiyorum. Ben gidip elektrikçilerden kontrol edip alıyordum. Nakliye sırasında kırılma riski yüksek oluyor.

Geri