Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İştah hakkında?

goker3

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar benim kapluşun yem yememe gibi bir sorunu yok.Ancak ara sıra iştahı kaçabiliyor.Bazen günde 3 stick yem yediği halde daha fazlasını istiyebiliyor:D fakat bazen de 1 tane yiyor ve bir süre sonra 2.sini attığım zaman süratle oradan uzaklşıyor.Bu düzensizlik nedendir acaba?:(

uyguladığınız beslenme programı ile alakalı olabilir kullandığınız yemleri ayrıntılı olarak yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirz..

Benim yaptığım plan şu
Sabahleyin 1 karides iştah açıcı olarak.Ondan sonra onu sindirdiği vakit bir 15 dakkika sonra 1 tane sera raffy-pyi bölerek veriyorum bütün verince kırıntılanıyor suyu pisletiyor.Her neyse akşam üstüne doğruda bitane daha sera raffy p vermek istiyorum onuda bazen yemiyor görünce kaçmaya başlıyor elleriyle itiyor yemi bazende afedersiniz agubun kazı gibi miğdeye indiriyor ve gözleriyle bir tane daha ver manasında bakıyor.Yani özetle 1 karides 2 yada 3 tane sera raffy p stick parçası yiyor.3 günde bir marul deniyorum ama yemiyor(yavru olmasına bağlaıyorum henüz alışık değil sanırım).İşte anlayacağınız böyle
saygılar

rafyy p den başka stick yemleri de temin ederseniz daha iyi olur 2-3 çeşit olması.. tetra reptomin tavsiye ederim özellikle.. ve gün içinde toplam yem miktarını kaplumbağanızın kafası büyüklüğünde verin.. karidesten sabah ve akşam 1-2 tane ek yem olarak verebilirsiniz her gün.. marulu pek yemeycektr daha ama yine de vermeye devam edin siz ara sıra..

Kafayı yemek üzereyim.Bugün de bir tane karides yemiş stick yem yememiş bile üstüne birde karides verdim stick yemi yemeyince kirdeside yemedi:( yani sorunun yemde olmadığını anladım.Kabuğunun altında pembelik yok.Halsizliği yok,neşeli hareketli.Bir hastalık belirtisi pek sezmedim.Kabuğu sert beyazlık yok.Plastik fanusta bakıyorum su da pek soğuk değil ılıştırıyorum.Suyun sıcaklığı 24 derecenin altına hiç inmiyor.Kış uykusu sıcaklığıda değil.fakat normali 28 derece sanırım.Herzaman yerdi yemeklerini.Son 2 gündür böyle cok az yiyor.Sizce neden lütfen yardım edin:(

Plastik fanusta bakıyorum su da pek soğuk değil ılıştırıyorum.Suyun sıcaklığı 24 derecenin altına hiç inmiyor.Kış uykusu sıcaklığıda değil.fakat normali 28 derece sanırım.Herzaman yerdi yemeklerini.Son 2 gündür böyle cok az yiyor.Sizce neden lütfen yardım edin

sorunu zaten sizde belitmişsiniz.. plastik kapta naparsanız yapın sıcaklığı sabit ve gereken değerde tutmanız imkansız.. akvaryuma geçmeniz tek çözüm yoksa sorun ilerde daha da büyüyerek hastalığa neden olacaktır... hatta ilerlerse durum daha da kötü bi neticeyle sonuçlanabilir maalesef..

aragorn çok doğru söylüyor Lütfen en kısa zamanda kaplumbağanız için sağlıklı yaşayabileceği teşkilatlı akvaryum ortamını yaratın! İyi akşamlar.

Çok haklısınız akvaryuma geçmem şart bunu bende biliyorum.Akvaryumumun dolu olduğunu söylemiştim ama ne yapmamız gerekyior sonuçta bir can tıpkı bir insan gibi.Bunun sorumluluğu bize ait.En iyi şekilde bakmam gerekiyor.Bu nedelerdir ki küp yada prizma şeklinde(içine filitre ve ısıtıcı sığacak bir şekilde)bir akvaryum yada cam kestirmem gerekiyor.Bunu yapacağım.Böyle bir boyuttaki akvaryumun fiyatı ne kadardır.Yada cam kestirsem bana ne kadara maal olur acaba akvaryum slikonu ile yapıştırmam lazım dört tane camı.

çoğu camcıda cam kestirerek akvaryum yaptırmak hazır almaktan daha pahalıya mal oluyor akvaryum silikonu fln da eklendiği için.. ama uygun fiyata yapanlarda olabilir tabi.. imkanınız varsa şimdilik idare edebilecek kadar büyüklükte ve hazır alın derim..

Geri