Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İstanbul - Maltepe de genç res

AEK

Bordo Bereli
Merhaba arkadaşlar,

İstanbul Maltepe de pet shopta alışveriş yaparken gördüğüm kaplumbağayı paylaşıyorum. Bakmayı bırakan biri bırakmış. Sanırım 9 cm gibi bir boya sahip. Emin olmamakla birlikte dişi olabilir. Tabi 11 cm öncesi kesin diyemem. Ben müsait olsam kesin alırdım, çünkü başındaki desenler çok güzel. Ancak hayvan sayım fazla olduğu için düşünmedim. Hayvanın biraz kabuk bakımına ihtiyacı var. Sağlıklı ama bakımsız kalmış, kirli.
İstanbul da olup sahiplenmek isteyen olursa yerini belirtirim.

mailto:/vz76yp.jpg

Cvp: İstanbul - Maltepe de genç res

hakikaten orjinal desenleri var. savaş boyası sürmüş kızılderili misali.

Bu o değil Berrak. O avrupa tarafındaydı, daha büyüktü. Bu anadolu yakasında. Tek başına duruyordu, paylaşmak istedim.

Kırmızısıda pembeye çalan ilginç bir ton okunca özellikle paylaştım. Nasılsa alan olurda bilinçli insanlara giderse daha iyi olur.

Hayvan elden yemede alışık. Parmağımı uzatınca kaçmak yerine yaklaştı.

Ücretini sormadım ama talep ederler bence. Sonuçta hayvana bu sürede yem veriyorlar.

yazık ya keşke alack biri olsa akvaryuma alışmı oralarda sersefil olur yavrucak üzüldüm dileirm eabbimden yuva bulur oda onu çok svecek bir ailesi olur..

bu boyalı su kaplumbağası cinsinden değilmi yoksa yanlış mı gördüm?

hayvan res ama bir kısmında böyle kırmızı benekler ve çizgiler görülebiliyor. bu hayvanda biraz daha yoğun bende de var bu tip bir tane. yanlış hatırlamıyorsam neslihanda da vardı.

Geri