Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

iyi niyetli petshop sahibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teknelibağ

Yeni Üye
arkadaşlar ankarada oturanlar için söylüyorum.Geçen hafta bahçelievler 3. cad. PETHALL diye bir petshop var.Girerken dikkatimi çekti ve kaplumbağaları inceledim.Gerçekten bizim kadar iyi bakmaya çalışıyorlar ve kesinlikle ölüm fanusu satmak istemiyorlar.Kendi akvaryumlarında ısıtıcısı iç ve dış filtresi derecesi herşeyi var ve gerçekten çok sağlıklı kaplumbağalar.Vitaminleri ve yemlerini incelemiştim biraz pahalı yemler ama gerçekten o insanlarda hayvan sevgisi olduğuna inanıyorum . Çünkü 2 saate yakın konuştuk abiyle ve bana kaplumbağalar hakkında bilgiler verdi ve çoğu internette olmazsa olmaz olarak görünen çoğu şeyin kaplumbağalar için gereksiz olduğunu sadece piyasayı canlandırmak için olduğunu söyledi.Ben ordayken bir çocuk uv lamba almaya geldi ve orda ki abi bence gerek yok hergün güneşe çıkartmaya çalış dedi ve uv lamba çok da iyi birşey değil kaplumbağalar için çünkü zamanla onların kabuklarına zarar veriyor dedi.Aslında bildiğiniz gibi pahalı olan o lambayı satabilirdi fakat onu bilgilendirme yoluna gitti ve sadece bir masa lambası al ve zamanın oldukça güneşe çıkart dedi ben gerçekten çok etkilendim.Böyle yerler ve insanlar desteklenmeli bence.

Güzel petshopmuş Türkiye'de bulunmayan uvB lamba orda varmış. Enteresan.

Forum Mersin'deki pet shopda da aynı şekilde bakılıyor. Yalnız onlar daha çıkarcılar :)

Cvp: iyi niyetli petshop sahibi

böyle yerlerin olması sevindirici gerçekten.

türkiye de olmadığını kim söylüyor?

Ankara'da floresan dışında uvb satan bir yeri aramama rağmen bulamadım.

nerede aramayı bilmek lazım bence.CEPA nın en altında ki büyük bir petshop var oradan olabilir ya da bahçelievler 3. cad. PET HALL. İki yerde çok güzel ve özenle bakıyorlar kaplumbağalara ama cepa alışveriş merkezindeki biraz pahalı.

uvb lambasının zararlı olduğunu sanmıyorum ama iyi bir petshop sahibinin böyle olması gerekiyor.

En azından çıkarcı petshop deyiller çıkarcı petshoplar çok kötü bana sırf kaya satmak için kapluşlar 3-4 cm suda yaşarlar dedi.

Cvp: RE: iyi niyetli petshop sahibi

antifbyigit' Alıntı:
En azından çıkarcı petshop deyiller çıkarcı petshoplar çok kötü bana sırf kaya satmak için kapluşlar 3-4 cm suda yaşarlar dedi.
,
Senin petshop sahibin iyiymiş benimkine göre bana ilk geldiğinde doğru bakıyormuyum diye gittim adam bana çok doğru dedi ölüm fanusuna 3 cm su koy 2 günde bir yem at kalorifer vardır evde onun yanına koy zaten sıcak suda yaşamazlar birde güneşe çıkarırsın zaten bunlar büyümeyen türler dedi :D Bu siteden öğrendim her şeyi sonra da gittim düzelttim vitamin alacaktım o petshopa yine gittim büyüdü dedim olabiliyor öyle arada dedi en dandik yemi verdi en pahalıya böyle insanlar da çıkabiliyor :D

Cvp: RE: iyi niyetli petshop sahibi

KırpıkKurabiye' Alıntı:
antifbyigit' Alıntı:
,
Senin petshop sahibin iyiymiş benimkine göre bana ilk geldiğinde doğru bakıyormuyum diye gittim adam bana çok doğru dedi ölüm fanusuna 3 cm su koy 2 günde bir yem at kalorifer vardır evde onun yanına koy zaten sıcak suda yaşamazlar birde güneşe çıkarırsın zaten bunlar büyümeyen türler dedi :D Bu siteden öğrendim her şeyi sonra da gittim düzelttim vitamin alacaktım o petshopa yine gittim büyüdü dedim olabiliyor öyle arada dedi en dandik yemi verdi en pahalıya böyle insanlar da çıkabiliyor :D
Seninkide ayrıymış büyümeyen türler haahhaha koptum ya büyümeyen türler bunlar.

bencede çok çıkarcı ve Allah korkusu olmayan insanlar var petshoplarda.Yazık o hayvanlara zor şartlar altında bakılıyorlar ama gerçekten böyle insanlar varsa desteklenmeli ve kötü bakanlara karşı tepki verilmeli.

şakacı petshop çu çok komik demek büyümüyormuş

ya onu ciddi olarak söyledi :D pet shoplarda kötü şartlarda bakılan gündüz ısıtıcı filtresi her şeyi varmış gibi görünen ama gece dükkanı kaparken elektrik gitmesin diye her şeyi kapatan insanlar da var işte hayvanlara da yazık bir iyi bir kötü oluyorlar.

uvb lambası çok da yararlı birşey değil çünkü uzun süre kullanıldığında kabuğa zarar veriyor.Düzenli aralıklarla güneşlendirmek daha mantıklı ve sağlıklı.

uvb lambasının insanlara zararı varmış.veterinerim öyle söyledi.güzel bir akvaryumcuymuş gerçekten.Konyada da vardı öyle bir yer.

Masa lambası kulanılsın yazları güneşlendiririz.

antifbyigit' Alıntı:
Masa lambası kulanılsın yazları güneşlendiririz.

Tüm ultraviyole ışınlar insanda cilt kanseri yapar, muhakkak fazlası kapluş için de iyi değildir. Zaten hayvancağız bronzlaşsın diye değil gerekli D vitaminini sentezleyebilsin diye uvb lamba deniliyor.

Bütün gün açık tutarsan tabi ki de zararlı olur onu inkar etmiyorum zaten yazın 1/2 saat güneşlendiriyoruz kapluşlarımızı kışın ya ya 3/4 saat kuru alan lambasını yakacağız ya da 1/2 saat uvb yi :D

ısıtıcı hariç diğer ekipmanların 7/24 çalışmasına gerek yok..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri