Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

iyi niyetli petshop sahibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cvp: iyi niyetli petshop sahibi

0084812254' Alıntı:
ısıtıcı hariç diğer ekipmanların 7/24 çalışmasına gerek yok..

Temizliği daha rahat sağlamak için ve filtrelerde konaklayan bakterilerin yaşaması için filtrelerde 7/24 çalışmalıdır.

Arkadaşlar filtreye pamuk koyarsak bütün bakterileri tutarmış ancak yararlı bakterileride tutarmış doğrumu.

Pamuk daha önce hiç duymadım.
Ama evlerde kullanılan pamuk suda şişiyor.Bence filtrenin içinde kullanımı debiyi azaltır ve çok çabuk bir tıkanmaya yol açar.
Pamuk yerine elyaf kullanın derim ben.

Bakteri olayı saçma geldi.Üstünde bakteri konaklaması için zaten özel filtre malzemeleri var ve bizlerin bahsettiği bakteriler akvaryumda yararlı olanlar.

Bioloji dersinde hoca dedi pamuk steril bir madde olduğu için hiçbir şekilde bakteri geçirmezmiş.

Elyaf olmasın o?
Biyoloji bölümünde okuyorum o kadar süzme filtreleme yapıyoruz çözeltileri vs. hiç bir zaman pamuk demediler. Ayırca çok çok büyük bir pamuk koymalısın su aldığında ağırlaşıp küçülücektir su geçirmeme özelliğide olabilir iyice ıslandıkça, ayrıca dikkat et ilk çalıştırmada motora dolanmasın.. Denemek bedava ama pamuğun öyle bir özelliği olduğunu sanmıyorum

Sonuçta elyafta pamuktan yapılmıyormu. :D

Hayır sadece pamuktan değil ayrıca ona bakılırsa kot patalon da pamuktan yapılıyor...

Bilmiyorum bizim biocu dedi pamuk hiçbir şekilde baktari geçirmez diye.

Konu yanlış yerde.Güncel kalmasınada gerek yok diyorum...Eğer bu konunun tekrar açılmasını ıstıyorsanız rapor edin gerekli yere taşıyıp açalım konuyu.Şimdilik kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri