Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İzmir de kaplumbağa bakmak isteyenler var mı ?

muhittin

Bronz 3 Üye
Sürekli gittiğim bir iş yerinde ölüm fanusunda bakılan boyları 4 cm olan 3 adet kaplumbağa var arkadaşlar.Res.Ben onları kısa süre için kendi reslerimin yanına alacağım. Bende zaten iki adet var ve akvaryum 275 litre belki kısa bir süre bakabilirim o da ölümden kurtarmak için..Gönül isterki akvaryumu büyüteyim.

izmir içi elden teslim edebilirim bu küçük arkadaşları.tabi ekipmanı tam olan bir ya da bir kaç kişiye.

muammer hiç alma. alırsın elinde kalır akvaryumu değiştirmek zorunda kalırsın. besleyip geri iade etsen bu sefer hayvanlar için daha zor bir durum olacak ki iade de edemeyeceksin. başkasına vermek istesen ekipman durumu nedir o ayrı bir sorun olacak.kısaca büyük ihtimalle elinde kalacaklar.

Cvp: İzmir de kaplumbağa bakmak isteyenler var mı ?

ne yapacağız peki :(

vermesi zor karar ama orada kalsınlar. çünkü alırsan hem sana hemde sendeki hayvanlara sorun olacak. buradan görüp almak isteyen direk alır. acımak ve merhamet güzel bir duygu ama bazen ne yazık ki önüne geçmek gerekiyor. ben de bir çok kez denk geldim ama olmuyor işte.kurtarayım derken beslediğin hayvanlar heba oluyor.

Bencede senin için bu sefer sorun olabilir. Sen almak isteyenlere yerini söylersin onlar gidip alabilirler. Siz alırda sahiplenecek birisi çıkmazsa size kalacak o hayvanlara birşey olursa bu sefer siz üzülüp pişmanlık duyacaksınız Bence en doğru karar yerinde bir süre daha kalması. Cem abi demiş bazı yerde gerçekten birşeylerin önüne geçmek gerekir bir can için bir kaç canı riske atmaya göz yumamayız

Geri