Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İzmir'de İşkence Edilen Sokak Köpeği

dermet

Taç 5 Üye
Okuduğum bu haberle birlikte insanlığa dair ne kadar umut varsa uçtu gitti içimden. Bir insanın ne kadar vahşileşebileceği, acımasız olabileceği, insanlıktan çıkabileceği gerçeğini bir kez daha önümüze serdi attı resmen.

Allah'ın verdiği bir cana bir insan nasıl bu işkenceyi yapar ve nasıl bir zevk duyar bundan? Nasıl bir sapkınlık barındırır ki içinde bir hayvana tecavüz eder, ayaklarına asit döker, kulağını keser? Hiçbir söz yeterli gelmiyor hislerime. Tek diyebildiğim insan olmaktan utandığım.

Arkadaşlar,

Bu olay İzmir'de gerçekleşmiş ve şu an o sokak köpeği yaşamıyor. Şu an bunu yapanların bulunması için ödül bile konulmuş durumda. Lütfen etkilenenler habere bakmasın. Hatırlarsanız bir kedi vahşeti daha yaşanmıştı ve müthiş bir kamuoyu oluşmuştu. Umarım aynı tepki bu olaya da gösterilir.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Kopegi-canli-canli-dogradilar/810465

Cvp: İzmir'de İşkence Edilen Sokak Köpeği

Kedi olayında adı geçen kişi kabahtler kanununa göre 129TL para cezasına çarptırılmıştı. Fakat sonra kamuoyu baskısıyla gözaltına alınmış ve köpeğine el konulmuşu. Ancak daha sonra haberin gerisi gelmedi. Ne olduğunu bilmiyoruz.

Malesef bu tarz olaylar sıkça yaşandığı gibi çok azı basına yansıyor.

Resmen ağzım açık kaldı, söyleyecek söz bulamıyorum..

Açıkçası haberri okuyabilecek kadar midem kaldırmadı, diyecek hiç bir şey bulamıyorum :(

Hatta küçük kardeşlerimin fotoğrafa bakmamasını rica ediyorum; keşke buzlansaydı..

Linki değiştirdim.

insan insana bunları yaparken köpeğe acımamasıda pek şaşılacak değil pardon baştaki insan insana lafı için onlar insan değil olamazlarda onlara hayvan diyenlerde var fakat hayvanlar bile onlar kadar duygusuz değil..

Sokak köpeği değil. Bu can barınağın önüne bu halde terkedildi. Araştırmalara göre bir sahibinin olduğu ortaya çıktı.
Sevgili barınak gönüllüleri (!) 2 gün boyunca veterinere götürmeyerek köpeğin bu durumunu izlemeyi tercih etti.
Köpek iki gün sonra bizim derneğimizin baskıları sonucunda veterinere götürüldü. Veterinerde bu cana tecavüz edildiği ortaya çıktı. Ve rahim kanamasından öldü.

Kedi olayına gelince. Normalde 129 TL para öder bir kediye işkence eden biri. Fakat bahsedilen kişiler İzmir'deki Ufuk Günaydın. Ufuk Günaydın bizim onu mahkemeye vermemiz sonucu sadece 650 TL cezaya çarptırıldı ve köpeğine el koyuldu.
Bu konular hakkındaki doğru bilgileri ve işin gerçek yüzünü benden öğrenebilirsiniz.

Bu haberde önemli olanın köpeğin sokak ya da ev köpeği olmasından ziyade bir cana bunları yapan zihniyetin olduğunu düşünüyorum. Gerekli bilgiler Haytap'ın sitesinde yazıyor haberin seyri oradan takip edilebilir.

:eek: İnsan dışı varlıklar! Oha yani, bir de veterinerde tecavüz ediyorlar, böyle olaylar gördükçe insan olmaktan utanıyorum! :(

Derya hanım farkındaysanız işin gerçek yüzünü anlattım.
Bende Haytap üyesiyim. Hemde bölge sorumlusuyum. Ama işin gerçek yüzü sitelere bu şekilde yansımıyor. Bu olayın yapılması bir yana 2 gündür ölümünü izleyen barınak gönüllüleri de cezalandırılmalıdır.
Ayrıca haberin hiç birinde tecavüz edilmesinin yazılmaması çok ilginç. Elimdeki veteriner kayıtları tecavüzü doğruluyor. Anlatmaya çalıştığım bu.
Ayrıca köpeğin sokak köpeği yada ev köpeği olmamasıda önemli. Çünkü bu durumda sahibinden de hesap sorulması gerekiyor.

________

Melisa veterinerde tecavüz edilmedi köpek veterinere götürüldüğünde tecavüz edildiği ortaya çıktı testlerle yanlış anlatmışım sanırım orayı :)

Bunu yapanların cezalandırılması benim de onun da yoldan geçenin de istediği gibi her insanın tek dileğidir. Bu şüphesiz bir gerçek. Sahibinin olması tartışılacak ayrı bir konu tabiki. Hayvan bakımı, sahiplendirilmesi, kontrolü gibi durumlarda ne kadar eksik olduğumuzu gösterir ve failinin daha çabuk bulunmasını sağlar.

Hayvan hakları konusundaki ilginiz ve desteğiniz ayrıca takdir edilmesi gereken bir durum. Sizin duygularınızın aksi bir duygu yok emin olun içimde.

Evet köpeğe tecavüz edilmiş lanet olsunki bunu yapan şeref***siz ortalıkta dolaşıyor allah belasını verecek ama..! cehennemde yanar inşallahhh

Yok Derya hanım asla öyle birşey aklımın ucundan geçmez :)

Keşke elimizden birşey gelseydi. Böyle birşeye duyarsız kalmayıp herkesle paylaştığınız için çok teşekkür ederim ayrıca tebrik ederim.

Keşke bulabilsek bu yaratıkları .. İspanyada 12 kediyi öldürdü biri geçenlerde fotoğraflardan tespit edildi ve 9 ay hapis cezası aldı. Bizde hapis cezası verilsin çok istedik ama olmadı.Kanunlar caydırıcı olmadıkça biz bir yere kadar haklarını savunabiliyoruz bu canların ..

ecemkoten' Alıntı:
Melisa veterinerde tecavüz edilmedi köpek veterinere götürüldüğünde tecavüz edildiği ortaya çıktı testlerle yanlış anlatmışım sanırım orayı :)

Sonuçta tecavüz edilmiş olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bunu yapanlara verilmesi gereken ceza hadımdır bana göre... :(

Ülkemizde yeri geliyor insana tecavüz edenler veyahut insanı öldürenler hapis yatmadan salınıveriyor. Pek umutlu bakamıyorum işin hukuki boyutuna. Ancak kamuoyu baskısı ve sivil toplum kuyruluşları ile birşeyler olursa olur.

Diğer ülkelerde de içler pek iyi değil açıkçası, yasalar yetersiz. Sadece iskandinav ülkeleri ve bir kaç avrupa ülkesinde hayvan hakları ile ilgili yasa var. O da ancak görüntülerle kanıtlanırsa cezai işlem uygulanabiliyor.

Yani buzdağının görünmeyen o kadar büyük bir yanı var ki. Geçen sene gemiz kazalarında ve fabrika atıklarında ölen martı, karabatak, balık ve kaplumbağaların sayısını biliyor musnuz :(

Biraz araştırdım ve binlerle bir sayıdan bahsediliyor ama malesef resmi bir kayıt yok. Ve o fabrikaların ve gemilerin sorumluları sadece açılan soruşturmalar sonucu ufak para cezalarına çarptırılıyor.

Bence onların yaptıkları da işkence hem de doğal hayata sadece hayvanlara değil.

gazoz' Alıntı:
ecemkoten' Alıntı:

Sonuçta tecavüz edilmiş olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bunu yapanlara verilmesi gereken ceza hadımdır bana göre... :(

Vallahi görüşlerime ters olsa dahi bende aynı şeyi düşünüyorum. Keşke elimizden gelebilse ..
Bizim halkımızın en büyük sorunu sessiz kalmak .. Bu insanlarla aynı ülkede aynı şehirde aynı mahallede yaşıyoruz .. Her hafta tecavüzden 5 köpek geliyor barınağa ..

Adaletten bulamıyorlar cezalarını beki ama,ahirette hiç bir şekilde kaçışları yok. Allah yardım etsin hayvanlara ve mağdurlara :(

Habere bakmaya cesaret edemedim doğrusu fakat bu tip olaylar hem insanlarda hem hayvanlarda çok sık yaşanır oldu :( bu tip yaratıklara yaptıklarının aynısı tek tek yapılmalı ki anlasınlar nasıl birşeymiş :mad:

Şiddet içeren bir suça verilecek tek ceza şiddetle olmalıdır. Bu tarz suçlarda idamdan daha caydırıcı bir ceza göremiyorum. Bir köpeğe bunu yapan insanın (her ne kadar demeye dilim varmasa da) içinde diğer canlıların yaşama hakkına duyulan saygı yoktur. Başkasının yaşama hakkına saygısızlık edenin yaşama hakkı elinden alınmalıdır. Bu böyle benim lugatımda. Konuşsada derdini anlatamayan bu hayvancığı bu hale getiren utansın ve elbette buna göz yumanlar. Dilerim benzerini bu adiliği yapan kişi yaşar.

Geri