Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Japon Balıkları

genç kaplumbağa

Bordo Bereli
japon balıkları...gereken değeri hiçbir zaman görememiş,ömrünü fanuslarda geçirmeye mahkum bir balık.çoğu balıkdan güzel olmasına rağmen gereken değeri göremiyor.neden mi?onun suçu dayanıklı bir balık olması.çoğu kişi sokak arasındaki seyyar satıcılardan alıyor.fanus ve bir iki taş alıp balığı fanusa ekliyor ve yem atıp besliyor yada öyle sanıyor.balık oksijensiz kalıp yukarı çıkarak köpük yapıncada mutlu olduğunu sanıyor.maalesef bende ilk japon balığını seyyar satıcıdan alıp fanusta besleyenlerdenim.balığı belli bir süre besledim ama belli bir süre sonra öldü.ben ölüm sebebini anlamak için araştırma yaptım ve ölüm sebebinin bir değil bir sürü olduğunu anladım.akvaryumcuya gittim ve önce güzel geniş bir akvaryum aldım.iç filtre,kum,ısıtıcı filan derken herşey bitti.balıklarım şu anda çok mutlu.anlatmak istediğim yeni arkadaşların benimde yeni iken yaptığım hataya düşmemeleri.

Size katılıyorum gereken mesajı çok güzel vermişsiniz :)
Balıklarınızıda görmek isterim

bende katılıyorum evet bende öyle yapmıştım 1 sene yaşadı sonra akvaryum aldım ama akvarryuma koyunca 1 hafta sonra öldü ):

en yakın zamanda balık ve kaplumbağalarımın fotoğraflarını ekleyeceğim.beğenmenize sevindim:)

Geri