Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

japon balıkları

sehran

Bronz 5 Üye
japon balıkları hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba?
babama hediye olarak br akvaryum almıştık. balıkları çok sever ve zaman geçirebileceği bir uğraşısı olur diye düşündük. öyle de oldu. akvaryuma satıcıyı dinleyerek, birlikte rahat yaşasınlar diye sadece japon balığı aldık.
fakat 10 tanelerdi,şu anda yedi kaldılar...anladığımız kadarıyla içlerinden biri saldırgan,diğerlerinden daha zayıf veya yavaş olanı yaralıyor...ölünce de hep beraber afiyetle yiyolar sanki...
babam pek araştırmacı değildir de..ama çok üzüldü.
japon balığı cinslerinden anlayan varsa ben yazıyım size hangileri var...
şimdiden teşekkürler

cok tesekkurler! kolaya kacıp sıze sormadan arastırmak da lazım tabı dımı?:)

doğru söze ne denir dimi?:)

bu arada ben durmadım,gidip başka bir petshopla konuştum. orda bizdeki türleri gösterdim ve bir tanesinin havuz balığı(japon) olduğunu,diğerleri yavaş kaldığı için onun kolayca yaralayabileceğini söyledi. balıkları aldığım yere küfrederek koşa koşa gidip ayırdım onu!!gidip satan adamla kavga etmeyi düşünüyorum:)
bu arada bilgilenmek isteyen arkadaşlar olursa diye; balıkların hepsi aynı türden olmasına rağmen birbirlerine zarar verebiliyolar. bizdeki japonların 9 tanesi gövdeleri yuvarlak tipte olan balıklardı. bir tanesi daha uzun gövdeli ama yine japon. o diğerlerin yaralayıp öldürdü... hani başınıza gelmesin diye..

bu arada çok güzel bir şekilde ilgi gösteren moderatorume içten teşekkürler!!!:)

Bu konu ne yahu ?
Floodmu yoksa mesajlarmı silindi.
Legendrgl90'ın mı mesajları vardı ?
Ona göre kilitleyeceğim...Konu almış başını gitmiş.

:) tek başıma sohbet etmişim dimi? tam benlik bir davranış:)
sanırım mesajlar silinmiş,bilmiyorum..:)

ben açıklayim isterseniz japon balıkları her ne kadar fans balıkları olsada havasızlıktan fanusta ölen milyonlarca japon var . japon alacaksanız ki beslitorsunuz akvaryum + hava motoru + filtre+ hava taşı gerekir ısıtıcıya gerek yoktur ama olmasında fayda vardır ilaç koxzmetik ürünler v.s kullandıysanız ölmeleri normaaldir japonlar saldırgan hayvar değillerdir

sizin o uzun japon japon balığı dediğiniz balık muhtemelen koidir.koiler normal japonlara göre daha hareketlidirler.bu yüzden dolayı normal japonlara saldırır.balığın koi olup olmadığını ağzındaki bıyıklarından anlayabilirsiniz.ağzında bıyıkları varsa koidir.

Cvp: japon balıkları

size birşey soracaktım; bende japon balığı için pul yem var,acaba kaç tane atmalıyım ? bilgilendirirseniz çok sevinrim

Geri