Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Jbl Reptil Spot Neodym Bu nedir ?

samet52

SKF Delisi
http://www.hepsiburada.com/liste/jbl-reptil-spot-neodym-40-watt/productDetails.aspx?productId=ptar4014162618313&categoryId=24003339&SKU=PTAR4014162618313

nedir arkadaşlar bu neye yarar aradım bulamadım uvb lambasına gücü yetmeyenler için bu kullanılır mı şuan evde kullanılan soft tasarruf ampulu kullanıyorum

mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=13208 bu da var mesela

Cvp: Jbl Reptil Spot Neodym Bu nedir ?

UVB ile alakası yoktur. Soft ampul olarak kuru alan ısıtma lambasıdır.
Ben kuru alanlarımı bununla ısıtıyorum.

AEK' Alıntı:
UVB ile alakası yoktur. Soft ampul olarak kuru alan ısıtma lambasıdır.
Ben kuru alanlarımı bununla ısıtıyorum.

öncelikle teşekkürler JBL REPTİL SPOT NEODYM 40W ( SÜRÜNGEN SPOT LAMBA )

Teraryumlar için neodim spot lamba

Geleneksel lambalara oranla % 15 daha fazla ısı ve ışık verir ,

Gözle görünür ışık gün ışığı spektrumuna tekabül eder

Neodim cama katılan değerli bir metaldir. Bu nedenle demirden kaynaklanan sarı ışık yok edilerek, hayvanlar ve bitkiler için uygun bir spektrum yaratılmış olur

Sürüngenler sıcaklığı ışıkla bağdaştırdığından güneş banyosu yapmak için bu ışık kaynağını ararlar.

UV-A sektörü hayvanları doğal davranmaya yöneltir

Avrupa menşeli, kaliteli bir üründür.

2900K Işık

uv-a geçiyor bunda o nedir normal evde kullanılan ampullerden ne farkı vardır bunların

UVA ışını camdan geçebilendir. Yaşam için ihtiyaç duyduğumuz davranışları düzenler. Kaplumbağalarda sindirim sistemi için özellikle faydalıdır. Haretlilik ve üremeye içinde katkısı vardır.

teşekkürler ozaman uvb şuan alamadığım için uv a alayım

Tabi uvb gerekliliğininde çok önemli olduğunu belirtmekte fayda var.

UVB ışınları bizlerde kemik gelişimi ve sağlığı için gerekli olduğu gibi kaplumbağalarda da kemik ve kabukları için aynı önemde gereklidir. Yazın güneşlendirme şansınız var ama kışın bu mümkün olmadığı için bu lamba gerekmektedir. Eğer kaplumbağanız bizim ülkemizde yaşayan bir tür ise yapısı ülkemiz şartlarına uygun olup fazla güneş gereksinimi gerektirmediğinden ötürü belki bu lambaya ihtiyacınız olmazdı. Ancak beslediğiniz kırmızı yanaklı bir tür ise güneş gereksinimi daha fazla olacaktır. Tabi ülkemizde bu imkan dönem olarak daha kısa olduğu için UVB lamba ihtiyacı kaçınılmaz.

Not: UVB ışınları D vitamini sentezi yapılmasına yarar.

devit 3 az da olsa yerini tutuyormuş alana kadar onunla idare edicem galiba

Bu konuda en faydalısı önce doğal olan Güneş, arkasından UVB lambalar ile bu ışınları sağlıyoruz. Devit bunların yerini tutmasada D vitamini için yardımcıdır. Fazlası zararlıdır.

Geri