Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

JBL TempSet

Çitlembik0216

As 5 Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Bu ürün hakkında bilgisi olan var mı ? Kullanım kolaylığı vs... yoksa bildiğimiz duy tarzında birşey mi ? Arka tarafında da metalden bir kısım var tam çözemedim bilgilendirirseniz memnun olurum keyifli forumlar..

[url=mailto:/ljnd8p][img]mailto:/ljnd8p.png[/url]*

Cvp: JBL TempSet

Bu ürün bildiğimiz duy + kablo + düğme ve sigorta'dan oluşan bir duy seti (lamba şapkası yok)

Bizler genel olarak akvaryum/terraryum larımızda ısıtma ve uvB için max 60Watt civarı güçlerde ampuller kullanıyoruz ve bu ürüne göre daha alt kalitedeki duylara sahip lambalar yeterli oluyor.

Terraryum ile ampul arasındaki mesafeyi daha uzak tutmak gereken durumlarda, ısıtılan bölgede daha yüksek sıcaklıklar gerektiğinde, ortam ısısı ortalamaların çok altında olduğu durumlarda daha yüksek Watt'a sahip ampuller ve hatta bizim ampullerle aynı duylara takılan özel ısıtıcılar, kızılötesi ısıtıcılar vs. ürünler 50-60Wattları geçip 200Wattlara kadar ulaşabilir. Bu şekilde yüksek güç gerektiren elemanlarla bu ürünü kullanmak daha doğrudur.

Bizler de kullanarak kaliteli ve uzun ömürlü bir duy sistemi kurabiliriz ancak maliyeti yüksek olur.

Sigorta ve o arkadaki demir her sitede yok opsiyonel yada sökülüp takılabilir olabilir.

Demir, tavana vs bir yüzeye vidalamak/sabitlemek için kullanılıyor, daha özel bir görevi yok.

Sigortada olası elektrik kaçaklarına karşı güvenlik için kullanılıyor.

Anladım klasik bir ürün yani.. bende jbl yaptıysa varmıdır bir numarası dedim ama klasil bir ürünmüş. Çok teşekkürler.

Hiçbir esprisi yok. Elektrikçilerden alınacak malzeme ile insan kendisi yapabilir.

Bu tip lambalar genelde teraryumlarda kullanılıyor. Teraryumun tam ortasına gelip her tarafı eşit ısıtacak şekilde ya çengel vida ile tavandan yada duvara raf monte edilmede kullanılan L demire takılarak asılır.

Geri