Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabızlık

berkay

Yeni Üye
kaplumbağamla otobüs yolculuğu yaptım ve sanırım strese girdi 3 gündür kakasını yapmıyor suyu çok temiz yediğini düşünmüyorum ne yapmalıyım?

Cvp: kabızlık

Yem yedikten özellikle 2 saat içerisinde gözlemleyin, yapmıyorsa yada daha öncesinden dediğiniz gibi yapamadığını düşünüyorsanız marul yedirin. Birde soyulmuş salatalığın susuz ve çekirdeksiz yerinden verin. Bu biraz toparlanmasını sağlar.

Dışkılama dışında her davranışı normalse stres olacağını da sanmam. Yediği yemler nedir?

sera raffy p veriyorum mümkün oldukça haşlanmış tavuk göğüsü baharatsız köfte ve karides veriyorum

Köfte buna sebep olabilir. Kesinlikle verilmemesi gerekir. Normal yemlerle devam etmelisiniz. Bir kaç gün sebze diyeti yapın, düzeleceğini umuyorum.

bilgilendirme için teşekkürler umarım işe yarar

Bu arada tavuk etide vermeyin. Karides ve kendi yemi yeterli. Çeşitli beslensin derseniz az miktar yada haftada bir kez alabalık verilebilir.

bir de yemine devit damlatıp ver yağlı vitamin bu sorunu çözer.

Ben bir pet shoptan kabız ilacı almıştım aynı karides görünümünde olduğu için kolaylıkla yiyor. Sizde biraz araştırırsanız petshopları bulabilirsiniz.

efe ayrı bir başlıkta resimleriyle birlikte içeriklerini de yazarsan arkadaşlara faydalı olacaktır. sürüngenler için değil mi ?

içerik derken kullanım şekli dozajını kastediyorum.

Konuyu açtım mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalari-icin-kabizlik-ilaci.html

Geri