Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğu Beyazladı

bazemu

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar resimlerde gördüğünüz gibi kaplumbağamın kabugü beyazladı bunun sebebi nedir acaba? ayriyetten beyazlık sadece kabugu kurudugunda belli oluyor.

mailto:/img251/2769/06122010090.jpg
mailto:/img840/4642/06122010091.jpg
mailto:/img59/5527/06122010092.jpg

Resim çok büyük ve bulanık pek birşey anlayamadım. Bu beyazlaşan kısımda yumuşama yada koku felan varmı?

Resimleri düzenledim. Hayır kabugun diğer yerlerinden tek farkı beyaz olması.

Dostum sende beyaz mantar problemi var.2-3TL ye satılan mavi damla isimli ilaçtan alıp sularına 1-2 damla damlatman yeterli olacaktır. Başka tedaviside yok zaten...

umut da böyle oldu...bende alıcam o mavi damla dan.. inşallah iyileşir..

Bu mantar değil bütün kapluşların kabuğu kuruduğunda öyle beyaz gözükür.Tekrar suya girince düzelir.Bu kireç kalıntısını kapluşu haftada 1, yumuşak uçlu bir diş fırçasıyla fıçalayarak geçirebilirsin.

woswos' Alıntı:
Bu mantar değil bütün kapluşların kabuğu kuruduğunda öyle beyaz gözükür.Tekrar suya girince düzelir.Bu kireç kalıntısını kapluşu haftada 1, yumuşak uçlu bir diş fırçasıyla fıçalayarak geçirebilirsin.

bu fırçalama denilen şey normal diş fırçasıyla mı oluyor peki? umut suya girince de beyazlığı gitmiyor..:(

Mantar belirtileri için:Kaplumbagalarda mantar hastalığı buyrun inceleyın belirtiler varsa gerekenleri yaparsınız

0084812254' Alıntı:
woswos' Alıntı:

bu fırçalama denilen şey normal diş fırçasıyla mı oluyor peki? umut suya girince de beyazlığı gitmiyor..:(

Fırça bildiğimiz diş fırçası, ayrıca suya girince geçmiyorsa mantar olabilir.

Geri