Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğu Kaşınıyor Ama...

AhmetFaruk

Bronz 5 Üye
Merhaba,

Forumda okuduğum konulara göre zamanla kaşınıp kabuğunun üstündeki plakaları yavaş yavaş düşürmesi gerekiyor.
Akvaryum çerisinde genelde iç filtrenin alt kısmına sürtünüyor ama pek verimli olmuyor. Kabuğunun her tarafını kaşıyamıyor.

Akvaryum içerisinde kullanabileceğimiz, kabuğunu sürtüp kaşınabileceği bir malzeme var mıdır?
Kaplumbağam 8,5 cm kabuk boylarında.

kabuk.jpg
üst.jpg

Merhaba bardak temizleme fırcası var onu akvaryum içine yapıstrabilirsin altna girip kaşınır

Bunun için mango yada mopani kökü kullanırız hayvan altına girip sürtünerek kaşınır ve açılan plakaları atar.

10-15 cm eninde *30-35 cm boyunda düz yere koyunca sanki hafif ters V harfi gibi altında boşluk olacak. Hayvan altına girdiğinde ne üstünden düşecek kadar hafif ne de altında kalacağı kadar ağır olmamalı.

Alınca sterilizasyonunu anlatırım.

Bunun için mango yada mopani kökü kullanırız hayvan altına girip sürtünerek kaşınır ve açılan plakaları atar.

10-15 cm eninde *30-35 cm boyunda düz yere koyunca sanki hafif ters V harfi gibi altında boşluk olacak. Hayvan altına girdiğinde ne üstünden düşecek kadar hafif ne de altında kalacağı kadar ağır olmamalı.

Teşekkürler Cem Bey.

İnternette bir ilan buldum verdiğiniz özelliklere yakın gibi duruyor. İlanı inceleye bilir misiniz? Uygun olursa alabilirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-mangrow-kok-1164518985/detay

Mango kökü bana tehlikeli geliyor sıkışabilir küçük kapluşlar, bence benim dedğimi alsın onu cok kullanan var, benim eski kapluşumda kendini cok kaşıtırdı

İlk resimde duran kök güzel. Sonlardaki ufak gibi geldi aynı kök mü değil mi anlamadım.

Geri