Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğun üstündeki beyazlık

2kaplan

Gümüş 1 Üye
iyi günler ey forum ahalisi!!!
bugün fuat'ın sorunu ile karşınızdayım.. kabuğunun tam üst bölgesinde bir kaç gündür beyazlık var, tam zirvesinde bir yere sürttüğünü düşünüyorum.. ayrıntıları fotoğraflardan görebilirsiniz. yem yememe, kuru alandan ayrılmama, huysuzluk gibi hiç bir sorunu bulunmamamktadır. hatta ben odaya girdiğimde bana doğru hızlıca yüzüp yem istemektedir.. sorunum bu yardımlarınızı bekliyorum.

mailto:/14kgvf7.jpg

mailto:/u244.jpg

mailto:/2wrnhxf.jpg

RE: baylar ve bayanlar, bir sorunum var!

Emre sikinti yok :) Biz buna ergenlik cizgisi diyoruz :) Yalnizca kaplumbagan buyuyor :) Buyudugu icin kabugunun ust kismi sivrilesiyor bir sure sonra duzelecek orasi korkmana gerek yok :)

Cvp: baylar ve bayanlar, bir sorunum var!

sizi seviyorum ben ya :) bugün gidip ipek yapraklı bitkilerden ve daha fazla mango kökü alacağım.. su seviyesinii yükselttim ama kuru alanları azaldı.. muharremex'i yarın salıyorum son halinin fotoğraflarını da paylaşıcam, ama önce fotoğraf makinesinin pilleri dolsun.. ilginiz için saolun

Ne demek bende seni cok sevdim :) Baslarda atissakta :p cok guzel olacak kuru alanida yaparsan :) Muharremex icin cok sevindim. İyi haberlerini bekliyoruz :)

Maşallah kabuk plakalarıda aralanmaya başlamış, büyüyor ufaklık :)
Mango kökü altından geçebileceği gibi olursa belki kabuğunu da kaşır. Yeni aksesuarları çok seveceğine eminim.

Cvp: Kabuğun üstündeki beyazlık

ve beklenen an :rolleyes: muharremex'in son hali..
çok hareketli olduğu için çekmekte zorlandım. bugün son kez göz damlasını da yaptım. genta gut gerçekten işe yaradı, onu kullanmasaydım muharremex şimdi bu halde olmazdı. sanırım bir akciğer enfeksiyonu geçirdi, şimdi karnının resimlerinden anlıyorum.

mailto:/jre89c.jpg

mailto:/34y5p1c.jpg

mailto:/2lacx6w.jpg

Demistim gentagut cok ise yarayacaktir diye :) cok sevindim gayet saglikli gozukuyor bicirik :) yemek yiyor mu ?

mailto:/4t6dyh.jpg

mailto:/rig1aw.jpg

hepsi bu kadar :)

evet 3 gündür yem yiyor.. hem karides hem kendi yemini :)

teşekkürler emre bey sağolun :) olabildiğince doğal bir ortam yapmaya çalışıyorum

Son iki resimde bakışları çok güzel :)
Hep Sağlıklı olur inşallah. Onun için yaptıkların, daha iyisi için çabaların çok güzel. Sana teşekkür ediyordur. Yakında ufaklığın evinin son halinide görürüz.

Maşşallah düzelmiş , inşallah birdaha hasta olmaz emre kardeşim :) , Kaç yaşındaydı ve , neler yedirdiğini öğünleriyle yazarmısın bende uygulayabilirim :)

tam olarak akvaryumunun dizaynını bitirelim, büyük bir zevk ve onurla paylaşıcağım :)

berkcan kardeş.. ben muharremex-fuat-özkan'ı daha yeni sahiplendim, 3 hafta felan oldu heralde. daha yavrular; büyük ihtimalle bana hasta geldiler.. ilk başlarda hiçbir şey yemiyordu; şırınganın içine karışım yaparak ağzına verdim.. sürekli vitamin uyguladım, her gün güneşe çıkardım ve suyunu yeniledim, su sıcaklığını 30 derecede sabit tuttum.. sonra zamanla önce karidese başladı, bu arada gözlerine önce terramiycn sonra gentagut başladım.. gentagut'un 5. gününde iyileşti. son zamanlarda 4 gündür felan normal yemini de yiyor. sabah ve akşam olmak üzere toplam 2 öğün yapıyorum, kafası hacminde yem yediriyorum. olay bu aslında

Kapluşların çok şanslı , Eğerki Hastalık gibi allah göstermesinde olursa öyle bişe bunları uygulayacağım

teşekkürler berkcan kardeş..

Aynı çizgi benim kaplumbağalarım Memduh ve Behzat da da var bende endişeleniyordum ama bu konunun açılması iyi oldu benimkilerde büyüyecek demekki :)

Bu konu çok iyi olmuş benim Burak ve Botan'da da aynı durum vardı.Demek ki büyüyorlarmış.Kabuklarının arasıda acılmaya başladı . Teşekkürler Ecem :) Büyümüyorlar diye çok canım sıkılıyordu :(

Geri