Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğunda lekeler oluştu

Su kablumbağam

Bronz 5 Üye
IMG_7474.jpeg

Merhaba kaplumbağanın kabuğunda son zamanlarda bu şekilde lekeler oluştu neden kaynaklı olabilir.Suyu içme suyu

Hayvan büyüdükçe alttan yeni plakalar oluşur. Üstekiler ise zaman içinde açılıp atılır.

Kenarlardan hafif açma yapmış. Su içine işleyip buharlaşınca kireç tortusu orada kalmış.

Bir miktarda plaka açılmasına bağlı matlık var.

sorun olur mu peki ne yapmam gerekir yoksa normal bir durum mu suyun içindeyken pul pul gözüküyor ama geçen elime aldığımda gün ışığında renklenme olduğunu gördüm sadece kuyruk kısmında var zaten diğer yerlerinde bir degısıklık yok kabuğun ve evet aramıza katıldığından beri gözle görülür bir büyüme var anlıyoruz kabuk boyu 4 cm suanlık 😌arada ben size soruyorum içim rahatlıyor gerçekten teşekkürler.

Bu normal durum büyüdükçe alttan yeni plakalar oluşur ve yukarı doğru yükselip daha sonra atılır.

Yansımalar açılıp altında hava olduğu için.

Geri