Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabuğunda yumuşama var

bottomofheaven

Bronz 5 Üye
merhaba kabuk beyazlığı ile ilgili önerilerinizi yaklaşık bir aydır uyguluyorum fakat şu an kabuğunda minik yumuşamalar var plaklara çok hafif bastırdığımda çok az içine doğru meyilleriyor bunun sebebi nedir bunun için ne uygulayabilir haftada bir kez dvit damla sürüp bekletiyorum önerdiğiniz iki çeşit mamayı da kullanıyorum

Kabuğun ön tarafı arka tarafından daha yumuşak değilse kabuk yumuşaması yoktur. Protein ağırlıklı besleyin(haşlanmıi yumurta akı) günlük 30dk güneşe çıkarın

Dediğim gibi güneşe çıkarın d vitamini alsın d vit. Damlasına devam edin arka kabuğun daha yumuşak olması normaldir protein ağırlıklı besleyin düzelir

Güneşe çıkarma riskli güneş çarpmasından ölebilir.

Arka kısım hayvan ufaksa yumuşak olur.

D vitamini kabuktan emilim yapar ekstra ağzına damlatmaya gerek yok.

Gerek yok. Hayvanın kabuk boyu kaç cm idi?

D vitaminini kabuğa uygulama yeterli. Fazlası da zararlı.

Güneş olmaz. Ufak hayvanlar için güneş tehlikeli. Isıtma lambası kullanacaksınız. İlk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız.

Uvb yi henüz kullanmanıza gerek yok . 7-8 cm kabuk boyundan sonra kullanabilirsiniz. Aldığı yemlerden ihtiyacı olanı karşılar.

• Beğen
Tepkiler: cem
Uvb yi henüz kullanmanıza gerek yok . 7-8 cm kabuk boyundan sonra kullanabilirsiniz. Aldığı yemlerden ihtiyacı olanı karşılar.
çok teşekkür ederim duruma göre güncellerim 🙏🏻
sormayı unutmuşum evde mamaları dışında ek ne yedirebilirim

Arada bir haşlanmış yumurta akı verebilirsiniz. 2-3 milim kalınlığında dilimleyin ısırıp koparması kolay olsun.

Arada bir haşlanmış yumurta akı verebilirsiniz. 2-3 milim kalınlığında dilimleyin ısırıp koparması kolay olsun.
son bir sorum olacak kusura bakmayın çok soru sordum kuru alana pek çıkmıyor lambadan korktuğu için suyun içindeyken etki eder mi lamba

Şu an uv ampulü kullanıp ziyan etmeyin. 7-8 cm civarı kabuk boyunda en çok çıkacağı saatte bir saat yakmak yeterli.

Kuru alanda ısıtma lambası yoksa ve akvaryumun bulunduğu ortamda hareket varsa güvenli olan sudan çıkmazlar.

Geri