Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuğunu ısırıyor

dexterx13

Bronz 5 Üye
3 tane dişi kaplumbağam var 2 tanesi 6 yaşında biri de 11 yaşında. arkadşım 13 yaşındaki erkek kaplumbağasını çiftleştirmek için verdi. 4 ü aynı akvaryumda 120 cm lik akvaryum
ama erkeği koyar koymaz üstüne çıkmaya başladı 3 ününde. 5 dk sonrada ayaklarını ve kabuklarını ısırmaya başladı dişiler korktu. Acaba saldırıp birşey mi yapmaya çalışıyor. bide merak ediyorum eğer çiftleştikten sonra dişi nekadar sürede yumurluyor. Çabuk acill lütfen !!!

Cvp: Çok acil yardım edin kaplumbağanın hayatı tehlikede !!!

teşekkür ederim ama 2. sorumun cevabını alamadım

yumurtlamamı saldırmamı ?

eğer saldırmaysa kaplumbağalar çiftleşcekleri zaman birbirlerine vururlar ama ısırma fln varmı bilmiorm.

http://www.youtube.com/watch?v=jSbS128l3YU

ısırma gibi davranışların olağan olduğunu biliyorum.. sitemizde kuluçka süresi; gerekli kum çeşitleri gibi birçok konuda faydalı şeyler bulabilirsiniz, sadece üreme kısmına bakmanız yeterli,istediğiniz süreler yazıyor

Geri