Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabuk 3 cm uzadı

flora11

SKF Delisi
yaklaşık 7 ay önce arkadaşımın bakamamaSı üzere evlat edindiğim şımarık bana gelmeden önce ölüm fanusunda yaşıyordu arkadaşim 5 yaşinda falan olduğunu söyledi fakat bana geldiğinde 4-5 cm kabuk boyu vardı ve geldiğinden beri 3 cm kadar uzadı yani az ve ben durumuna çok üzülüyorum sizce ne yapabilirim

Cvp: Şımarık için endişeleniyorum yardım

yem çeşidini artırın ve uv lamba alın. özellikle uva lambalar boy gelişiminde bayağı etkili. uvb'de d vitamini açısından. dışardan oral yolla verdiğimiz D3 uvb kadar etki sağlamazsada olmamasından iyi.

Cvp: Şımarık için endişeleniyorum yardım

Bu kadar zamanda hemen hemen hiç büyüyememiş bir kaplumbağa için 7 ayda 3 cm gene iyi bir büyüme. Duran gelişme hızlanmış. Yani bana göre iyi. Uygun şartlar varsa daha da iyi sonuçlar olacağını düşünüyorum.

Geri