Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk altında farklı renkler

MT Eros

Bronz 4 Üye
Merhaba forum içerisinde birçok bilgi edindim su kaplumbağaları hakkında herkese teşekkür ederim. Benim bir kaplumbağamın alt kabuğunda kahverengimsi lekeler var bu lekeler beni biraz şüpheye düşürdü herhangi bir problem var mı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Su sabit 28 derece kuru alan akvaryum içerisinde var buharlanma dolayısıyla sıcak oluyor fakat büyük akvaryumu kuramadım henüz 1 hafta içinde kurulmuş olcak ısı lambası uvb şeklinde

Ekli dosyalar

• * Image 2020-12-27 at 16.02.10 (2).jpeg
    * Image 2020-12-27 at 16.02.10 (2).jpeg
    126.5 KB · Görüntüleme: 10
  • * Image 2020-12-27 at 16.02.10 (1).jpeg
    * Image 2020-12-27 at 16.02.10 (1).jpeg
    124.3 KB · Görüntüleme: 10
Bir sorun yok kabuk canlı hayvan büyüyor. Vitamin ve/veya mineral yem veriyor musun?

Malesef salı günü alacağım onları da bir kaç yazıda görmüştüm forumda oradakilere göre alacağım

Mineral yem hem vitamin hem de mineral içerdiği için vitamin damladan daha iyidir. Sera carnivor yada sera mineral yem işini görür. Carnivor haftada iki gün sera mineral haftada bir gün veriliyor. İkisinden hangisi uygunsa onu alırsın.

Geri