Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk beyazlaması....

Tohlii

Altın 3 Üye
Arkadaşlar merhaba .Benım Su kaplumbağam derisini attı aradan az bir zaman geçti kabuğu beyazladı vitaminlerini ve kalsiyum ilaçlarını bol bol atıyorum suyu sürekli temiz ve mavi damlalı iştahı yerinde fazlasıyla , ve hareketli ama kabuklarında beyazlama var ne oldugunu bilmediğimden başka bişey yapıp hayvana zarar vermekte istemiyorum .Yardımlarınızı bekliyorum.

mailto:/?d=WSDOLB11
Buda Akvaryumu Isıtıcısı filtresi ve sıcak olsun diye lambasıda var uv-b değil normal bildiğimiz ampul..
mailto:/?d=MEQ6O857

Cvp: Kabuk beyazlaması....

Maalesef fotoğraflar açılmıyor.
Başka bir site aracılığıyla yükleyebilir misiniz?

zencefil' Alıntı:

Tamam arzu hanım. Upload sitesine yükledim indirince açılıyor ama ben yeniden başka yere yükleyeyim

mailto:/s/q/191kl.jpg

zencefil' Alıntı:

Arzu hnm yükledim resmi bi zahmet bakabilirseniz çok sevinirim. ilginiz için Teşekkürler.

Büyüme döneminde ki kaplumbağalarda bu tarz beyazlıklar olabiliyor.

Size tavsiyem bu dönemde kalsiyum takviyesi ve vitamin takviyesini eksik tutmamak.

Bu beyazlıklar uvb eksikliğinden de kaynaklı olabiliyor.
Eğer imkanınız varsa uvb lamba da edinerek daha sağlıklı bir kabuk gelişimi sağlayabilirsiniz.

Büyüyor yavrucak :) Vitamin takviyesi ve kaliteli yemler ile sorun kalmayacaktır :)

zencefil' Alıntı:
Büyüme döneminde ki kaplumbağalarda bu tarz beyazlıklar olabiliyor.

Size tavsiyem bu dönemde kalsiyum takviyesi ve vitamin takviyesini eksik tutmamak.

Bu beyazlıklar uvb eksikliğinden de kaynaklı olabiliyor.
Eğer imkanınız varsa uvb lamba da edinerek daha sağlıklı bir kabuk gelişimi sağlayabilirsiniz.

Çok Teşekkürler Arzu hnm ilginiziçin uv ışığı alıcam iii akşamlar.

eminemre' Alıntı:
Büyüyor yavrucak :) Vitamin takviyesi ve kaliteli yemler ile sorun kalmayacaktır :)

Paşam o benim ya o büyüsün yeterki en kral yemi vitamini alırım :)

Aynı Olay bende oldun sorun değil ama su ısıtıcısı suyun içinde dereceli olur ampuol değildir !!! kabuk beyazlaması olunca su kaplumbağası kabuk genişliyor demektir geçer onlar

EverDEbo' Alıntı:
Aynı Olay bende oldun sorun değil ama su ısıtıcısı suyun içinde dereceli olur ampuol değildir !!! kabuk beyazlaması olunca su kaplumbağası kabuk genişliyor demektir geçer onlar

Şef ikisinin farklı olduğunu biliyorum. Su ısıtıcısıda var , kuru alanı sıcak tutmak için ampulde var. Bu şekilde yazmam gerekirdi k.b . Düzeltmiş oldum dikkatin için sağol.

Geri