Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk değişimi

aycajd

Gümüş 3 Üye
Merhaba
Kaplumbağam 1 aydır benimle. Galiba kabuk değiştiriyor . Ama bir türlü emin olamıyorum. UV lambası hariç her şeyi var.İşte resmi.Yardımcı olursanız sevinirim.mailto:/263hir5.jpg

Cvp: Kabuk değişimi

Kapluşunuz büyüyor gibi görünüyor.

Bana da öyle geliyor ama emin olamıyorum çünkü çok beyazladı kenarları düzenli olarak güneşlendirip vitamin de veriyorum ama :(

Gayet sağlıklı, büyüyor kendileri :)

Güzel ve sağlıklı bir kaplumbağa.

haha 4. kattan düştüğünden beri sağlıklı kelimesi kadar beni mutlu eden bir kelime yok :D

Benim kaplumbağam da büyüme döneminde ve kabuğu aynı sizinki gibi, başta biraz ben de endişe ettim ancak araştırmalarım doğrultusunda bunun bir sakıncasının olmadığını gördüm. Büyük ihtimalle kabuk araları büyüdüğü için kireç kendine daha kolay yer ediniyor.

musluk suyu yerine içme suyunu kullanın derim ben size kireçler yok olur diş fırcası ilede temizleyin kabuğu

musluk suyunu bekletşp te kullanıyorum ve her hafta diş fırçasıyla temizliyorum :D

Geri