Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk Rengi

HaywanSewer

Platin 3 Üye
Benim Kaplumbağamın Kabuğunun rengi ilk aldığım günkünden daha kapalı acaba bir sorunmu var?

-Yem Yiyor
-Harekette Ediyor

Birda bir soru sormak daha istiyorum. Galiba bana tam olarak alışamadı beni görünce kabuğuna saklanıyor ama gizlice baktığımda çok hareket ediyor kendimi ona alıştırmak için ne yapmalıyım?

Şimdiden Yardımlarınız İçin Çok Saolun, Teşekkürler.

Yemi elinizden vermeye başlayın önce korkacaktır ama aç kalma korkusu ve iştahı nedeniyle size alışmaya başlayacaktır. Ben işaret parmağımı ıslatıp karidesleri parmağıma yapıştırarak verdim önceleri ama öyle kolay alamadı benden karidesi epey bir koşturmak zorunda kaldı baktı benden zarar görmüyor alışmaya başladı keratalar :)

Kendinize alıştırmaya elinizden yem vermekle başlayabilirsiniz.Ara sıra elinize alıp kabuğunu okşayabilirsiniz.Ben hep öyle yaparım çok severler.Yemi elinizden yemeye başladıktan sonra bir takım kazalar olabilir benim başıma sıkça gelir:).Çoğunlukta parmağımı kaptırırım onlara.:pBazen baya acır.:)Yemi elinizle vermeye başladıkça sizi ne zaman görse size doğru gelmek ister.Tabiki yem için :D Böylece kendinize alıştırabilirsiniz.

Büyüdükçe kabuk renkkleri koyulaşıyor sanırım. Benimki ilk aldığımda açık yeşildi, daha 1 buçuk ay olmasına ragmen şimdi oldukça koyu bir tonda.. 1cm kadar boy attı :)

Lenin bende alalı 15 gün oldu işte şuan kabuğunun rengi koyu
Arkadaşlar saolun ama ben ona elimde nasıl vericem yemi beni görünce kabuğuna girio bazen de hareketsizlik yapıo ve gözlerini kapıyo yani gözlerini kapadığı için yemi göremezki hem ben onla sık sık konuşuyorum seviyorum ben konuşurken sadece bana bakıyor:D

Görmesede yemin kokusunu alır. Yakında alışcaktır sana zaten :)

Yemi hem görür hem kokusunu alır o keratalar. Eğitim zor iş karşılıklı gayret gerekli. Elinden yemesi için sana güvenmesi ve birazda aç olması gerekiyor.

İlk başlarda biraz az yer :) yerine alışsın, suyun sıcaklığı onu bir kendine getirsin, eğer daha önce yaşadığı ortam soğuksa ve metobolizması yavaşlamışsa üzerine fazla gitme. Metobolizması hızlansın elinde yem kabını görünce garfield gibi cama yapışacak, çırpınıp su sıçratacak. Sen de o zaman keyifle keratayı seyredeceksin. Daha ilerki zamanlarda yere bıraktığında senin peşinden bile gelecek.

Bayan Kahve'yi aldığımda bana tıslıyordu. Şimdi köpek gibi evde peşimden geziyor hele elimde sarı kutu varsa :)

hirde kafamı karıştıran birşey var alırken adam bana musluk suyu koyun dedi ama siz yanlış oldğunu öneriyorsunuz napmam gerek

İyi su kullan.. Herzaman musluk suyundan daha iyi olduğu söyleniyor. Ama musluk suyu kullancaksan bile, dinlendirmeden kullanma, 2 gün dinlendirip öyle koy. Bir arkadaşım öyle bakıyor, kaplumbağası 5 yaşında ve gayet sağlıklı..

kaplumbağam çok sağlıklı ama sağ gözünde beyaz birşey Var o acaba musluk syundaki klor yüzündenmi oldu :( aldığıktan bir gün sonra oldu bende pet shopa götürdüp sormuştum parça o geçer demişti ama hala geçmedi :( buna çok üzülüyorum :(

bencede bir veteriner görmesini tercih ederim en yakın zamanda bakıcam

Geri