Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk temizliği

banyoterligi

Bordo Bereli
Antibiyotik tedavisinden dolayı sanırım hala antibiyotik beyazlıkları kabugunda var. Fırçaladım suyun altında ama geçmedi. Belkide kireçtir bilmiyorum kabugunu kurulayınca çok belli oluyor. Ne yapmak lazım arkadaşlar?

Bu arada kabuğunun o tepe kısmının hafif yanlarında bastırınca biraz yumuşama olmuş. Exo terra mürekkep balığı kemiği aldım. birde devit 3 var. 2 sini haftada 1 kez d vitaminine bulayıp, kalsiyuma batırıp mı vereyim?

Cvp: Kabuk temizliği

Kabuğa dokunulmasına ben karşıyım.Akan ılık suyun altında masaj yaparak temizlemeye çalışın.Zamanla geçecektir o beyazlıklar.
Kabukta yumuşama varsa kalsiyum takviyesi iyi olur.Ancak d vitaminini 2 hafta da 1 kullanmak belki de daha doğru olur.Sonuçta vücutta depolanan bir vitamin ve fazlasının zararı var.

Kabuğuna dokunulmasına karşıyım derken? Nasıl yani..

Beyazlıklar kireçse ne yapmam lazım peki

Yani ben hayatımda hiç kabuk fırçalamadım :D
Kendi halinde kabuğu tamamen.Zaten bir kaç girişimimde başarısız oldu bu anlamda.Bırakın kendi haline kalsın.
Eğer kireçse dediğim gibi hafif ovalayarak yıkandığında geçmesi lazım.Belki de büyümeden kaynaklı bir griliktir kabuktaki beyazlık.

Geri