Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk yumuşaması ve mantarr

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vidamla

Yeni Üye
arkadaşlar çok enerjk bi kapluşm var gayet sağlıklı görunuyo ne kdar yem versem yiyo yerinde duramyo fakat kuyruk bolgesinde kabuk yumuşamsı var napmam gerek? iknci sorumda şu kabuğunda griymsi bi çatlak gibi bşe var ayrıca kurttuğumda beyaz tozlarda oluşuyo kabuk üstnde napıcam yardım edin nedir sizce bunlar? bide ben akvrymda bakmıyorum dhaa yeni aldığm için plastk kapta ama en yakn zamnda cam derin borcam almayı planlyıorm

türkçemizi düzgün kullanalım!
yazdığınız hastalıklarla ilgili herşey sitede mevcut.araştırın bulursunuz.birde her yere aynı soruları yazmayın.nereye cevap vereceğimi şaşırıyorum.
borcam ne kadar?ben olsam onun yerine bir akvaryum alırım

Araştırdığım halde bulamadım bu bir,ikinciside yazdğıım sorulara cevap alamadığımdan yeni konu açtım.Şaşırmayın

hemen cevap beklememek lazım!illaki cevap yazmamız gerekmiyor.bilen var bilmeyen var.iyi valla biz cevap vermesek siz siteyi kendi mesajlarınızla doldurursunuz

vidamla' Alıntı:
arkadaşlar çok enerjk bi kapluşm var gayet sağlıklı görunuyo ne kdar yem versem yiyo yerinde duramyo fakat kuyruk bolgesinde kabuk yumuşamsı var napmam gerek? iknci sorumda şu kabuğunda griymsi bi çatlak gibi bşe var ayrıca kurttuğumda beyaz tozlarda oluşuyo kabuk üstnde napıcam yardım edin nedir sizce bunlar? bide ben akvrymda bakmıyorum dhaa yeni aldığm için plastk kapta ama en yakn zamnda cam derin borcam almayı planlyıorm

Forumumuza hoş geldiniz :)
Yeni dogan yavru kaplumbagaların kuyruk bölgesinde yumusama olur endişelenmeyin ama ileriye yatırım yapın ve kabugunun daha sağlıklı olması için vitamin takviyesinde bulunun ek olarak haslanan yumurtanın suyunu katabilirsiniz.Mantar konusunda 2.cevabınıza yardımcı olmaya calıstım..
Borcam plastik kaptan daha iyi ama akvaryum alcak durumunuz varsa akvaryum almalısınız bunun yanında tabii ki ekipmanlarınıda yoksa hasta olabilir..
genç kaplumbağa' Alıntı:
türkçemizi düzgün kullanalım!
yazdığınız hastalıklarla ilgili herşey sitede mevcut.araştırın bulursunuz.birde her yere aynı soruları yazmayın.nereye cevap vereceğimi şaşırıyorum.
borcam ne kadar?ben olsam onun yerine bir akvaryum alırım

Burda her sorunun cevabı var o zaman kimse konu açmasın ? Üye zaten telaşlı ve endişeli tersleyene kadar cevap verin vermicekseniz şikayet etmeyin kimse kimseyi burada zorla tutmuyor sonucta herkes istedigi soruyu istedigi şekilde düzgün uslupla sormakta özgür.Bir insana yardım ederken bu kadar kibirli olmamak lazım sonucta iyilik yapıyorsunuz eminim o da burda mesaj yazıp konu açmaya meraklı değildir..Burdayken ilgilenirim siz rahat olun.

merhaba vamprella:)mesleğiniz nedir?
arkadaşımız boş bulduğu her yere aynı şeyleri yazıyor.yazsın tamam anlıyorum ama bir tane yazsın yada hepsini bir başlık altında tutsun.vamprella lütfen tartışma ortamı yaratma.dün bir arkadaşımızın konusu bu yüzden kapandı.benim mesajlarım hakkında yorum yapmayın.
konuya dönersek sitemizde mantar hastalığı hakkında bir çok konu var.eminimki birşey bulursunuz.sitemiz bilgi bakımından çok zengin.geçmiş olsun

Rica ederim burası bir forum ve bu forumun amacı insanlara yardım etmek :) Sıkıntıya düştügünüzde cevap bulamadıgınızda soru sormak en dogal hakkınız..
genç kaplumbağa' Alıntı:
merhaba vamprella:)mesleğiniz nedir?
arkadaşımız boş bulduğu her yere aynı şeyleri yazıyor.yazsın tamam anlıyorum ama bir tane yazsın yada hepsini bir başlık altında tutsun.vamprella lütfen tartışma ortamı yaratma.dün bir arkadaşımızın konusu bu yüzden kapandı.benim mesajlarım hakkında yorum yapmayın.
konuya dönersek sitemizde mantar hastalığı hakkında bir çok konu var.eminimki birşey bulursunuz.sitemiz bilgi bakımından çok zengin.geçmiş olsun

İnsanları terslemekle meslegin hiç bir alakası yok..Bunu daha nazik kibar bir dille söylemeliydiniz

''vamprella lütfen tartışma ortamı yaratma.dün bir arkadaşımızın konusu bu yüzden kapandı.benim mesajlarım hakkında yorum yapmayın.''

Yorum yapmayalım bencede zira konum kapanabilir,naparım sonra

Kapanan konunun cevabı verildigi için kapanmıştı siz bilgilenmeden,sorularınız cevaplanmadan konunuz kapanmaz merak etmeyin :)

mailto:/forum/kaplumbagalarda-mantar-hastaligi-t-113.html

mailto:/forum/kaplumbagam-mantarmi-oluyor-t-2509.html

mailto:/forum/yem-yememe-ve-kabuk-yumusamasi-t-2502.html

mailto:/forum/kabuk-yumusamasi-t-2468.html

mailto:/forum/su-kaplumbagalarinda-kabuk-yumusamasi-rasitizm-t-2448.html

mailto:/forum/kabugunda-yumusama-basladi-t-2063.html
benim 5 dakikamı aldı bunları bulmak.eğer arayıpta bulamazsanız konu açarsınız.bunları okuyun içerisinde çok değerli bilgiler var

Ortalama son 2-3 ayda açılan kabuk yumuşaması vb. konular bunlardır. Arkadaşımız forumda kabuk yumuşaması diye aratsa kesinlikle bulur fakat olay sitenin forum sitesi olmasından kaynaklandığı üzere kolaya kaçıp direk konu açıp sormasıdır. Artık bu tür konular forumda klasikleştiği için sorun yaratmaktadır olay resmen tabelalar olmasına rağmen hep aynı adresi sormaya benzer. Lütfen artık böle şeylere dikkat edelim ve orta yolu bulmaya çalışalım. Saygılarımla.

mailto:/forum/su-kaplumbagalarinda-kabuk-yumusamasi-rasitizm-t-2448.html
mailto:/forum/su-kaplumbagalarinda-kabuk-nekrozu-t-2450.html
mailto:/forum/su-kaplumbagalarinda-kabuk-dokulmesi-deri-degisimi-t-2451.html
mailto:/forum/kabuk-yumusamasi-t-2468.html
mailto:/forum/yem-yememe-ve-kabuk-yumusamasi-t-2502.html
mailto:/forum/kaplumbagam-mantarmi-oluyor-t-2509.html
mailto:/forum/kabugunda-yumusama-basladi-t-2063.html

Bişey sormak istiyorum kaplumbağama akvryumda bakmıyorum bu yüzden su ısısı sabit olmuyo,ısıtıcı kullanmadan sabitleştirmemin bi yolu varmı ?

vidamla' Alıntı:
Bişey sormak istiyorum kaplumbağama akvryumda bakmıyorum bu yüzden su ısısı sabit olmuyo,ısıtıcı kullanmadan sabitleştirmemin bi yolu varmı ?

Öncelikle akvaryumda bakmanı öneririm ve ısıtıcı kullanmadan da sabitleyemezsin.

Bişey daha...zıpırın üstünde anlayamadğım bişey var gryimsi yarık gibi,kabukmu değiştriyo yoksa mantarmı nası anlayabilirm? çok yoğun bi kokusuda yok

Bu forum sorulan soruların cevaplaryla pek ilgilenmiyo ya da cevplayamadğınız zaman başka şeylere takılıyosunuz hey allhım ya işiniizi yapamıyosnz yapmayın kardeşim! yok ole yazdın yok bole yazdın istediğim gibi yazarım sordğum sorunun cvbını blmiyosanız adam gibi blmiyoruz deyn ! Alın şmdi çok guzel kullandım trkceyi asdfcvgbnjmklşi,sdfbnmklşisfhbdkfğphnjxdlkvfgjclodjnkdcvbjjdxckawhbnhjkbhılujehdfv jlbesdcjk bejkjaerdfb ju

Hadi bekliyorum cezamı sürün dilime biberi ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri