Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk Yumuşaması

turtleyhbbe

Gümüş 4 Üye
Arkadaşlar benim kaplumbağalarımdan birisinin kabuğu kağıt gibi olmuş (kabuk yumuşaması).Şimdi az önce balkona koydum şimdi güneşlendiriyorumve tekrar kaplumbağama bakmaya gitiğimde kabuğunun alt kısmında hafif bir kanama olmuş ne yapmam gerekiyor. :( :59:

Cvp: Kabuk Yumuşaması

turtleyhbbe' Alıntı:
Arkadaşlar benim kaplumbağalarımdan birisinin kabuğu kağıt gibi olmuş (kabuk yumuşaması).Şimdi az önce balkona koydum şimdi güneşlendiriyorumve tekrar kaplumbağama bakmaya gitiğimde kabuğunun alt kısmında hafif bir kanama olmuş ne yapmam gerekiyor. :( :59:
Normalde kabuk yumuşamasında güneşlendirme ve devit 3 kullanılır

Kanama olduğuna eminmisiniz pembeleşme vs. olmasın ?

Siz yine önlem olarak evde batikon varsa bir pamuk ya da kulak çöpü yardımıyla sürüp, daha sonra bepanthene krem ile 2-3 saat kuru bir yerde bekletebilirsiniz. Kanaması yoksa çok büyük bir sıkıntı olacağını sanmıyorum..

tavsiye için tşk ederim ama nerde devit 3 satıldığını bilmiyorum

Kullanacaksanız bence deep vitamin yerine devit 3 kullanın.

Geri