Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabukla ilgili problemi var.

atraxion

Yeni Üye
Nereye yazacağımı bilmiyorum, birisinde kırmızı yanaklı kaplumbağa gördüm ,kedisi kabuğunun arka kısmından ufak bir parça kırmış uzun zaman olmuş(akvaryumda bile bakmamış :mad:), ve kabuğunun yan kısımlarının bazı yerleri düzgün ama sanki ufak kırık olmuş gibi ne yapmam gerek ? , bu kabuğun düzelme şansı var mı, daha önce hiç bakmadığım için akvaryum yok 2-3 gün içinde akvaryum alıcam, fakat yardımlarınızı bekliyorum her baktığımda üzülüyorum kabuğunun kenarları nasıl olmalı ve o kırık yer düzelir mi bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

Cvp: Kabukla ilgili problemi var.

Resim eklemeniz mümkün mü?

mailto:/346w5ep.jpg
mailto:/2hedgck.jpg
mailto:/2ywihjs.jpg
mailto:/eknwk.jpg

2-3 gündür bende akvaryumdan iyi değil fakat kuru kalmasından iyidir bir yer ayarladım, zaten akvaryum hazır gibi bişey 2 güne oda hazır olucak, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Maalesef evde tedavisi zor bu hayvanın. Kabuğu gerçekten kötü durumda. Kırık haricinde de sorunlar var. Rengi kötü. Ben bilgili bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

Hmm burda bir kaç veteriner var fakat, bilgileri olduklarını sanmıyorum yinede sorucam gerçi biraz beklemesi gerek ona akvaryum aldığım için bütçe yetermi bilmiyorum ( birden çıktığı için kaplumbağa bakmak =) ), 1-2 haftaya götürürüm, sizce böyle dursa bir süre bir sorun çıkarmı çok canlı ve hareketli fakat tek korktuğum kabuğu , keşke evdede birşeyler yapabilsem, her baktığımda içim kötü oluyor, cevabınız içinde teşekkürler.

Birde Çanakkalede gerçekten bilgili veteriner olduğunu sanmıyorum hepsi yeni hatta yeni mezun denir , 1-2 yer var eski olan ama umarım bişeyler yapabilirler yoksa yandık :/

Kabuğu gerçekten çok kötü durumda. Bence daha fazla zaman geçirmeden bir veterinere gösterin.

Götürene kadar baticonla temizleyin kırık yeri ve bepanten sürüp kuru alanda bekletin. En azından daha kötüye gitmesin. Akvaryuma koyacağınız zaman ise temizleyin ilaçları kabuktan.

Cvp: Cvp: Kabukla ilgili problemi var.

Jadeite' Alıntı:
Kbuğu gerçekten çok kötü durumda en kısa zamanda veterinere götürün mutlaka.

Götürücem en kısa zamanda fakat Çanakkalede zor kaplumbağa bilgisi olan bir veteriner ,ne yapıcam bilmiyorum, elimdende bir şey gelmiyor :/

Siz götürün şansınızı deneyin bence.

Bence de siz yinede bir veterinere gösterin. En azından yarasıyla ilgilenirler.

götürücem 4-5 yer var hepsine, fakat bişey yapamazlarsa ne yapmam gerek ? ve söylediğiniz ilaçları kullanıcam, onları sürdükden sonra suya girmesinmi ? kuru alandamı dursun akvaryum gelene kadar ?

Hayır ilaçları sürüp 2 3 saat kuru alanda bekletin, sonra ilaçı temizleyip suya koyun.

Cevaplarınız içim çok teşekkürler, elimden geleni yapmaya çalışıyorum dediğiniz ilaçları yarın alıcam, bepanten krem yada merhemdi sanırım , kabukları çok uzun zamandır aylardır öyleymiş ve suya bile koymamış uzun süre. şu ölüm fanuslarında beslediği için muhtemelen durmamış oda bir kaç ay kuru bir yerde bezin içinde tutmuş, umarım düzeltebilirim durumunu burdaki veterinerlere sorucam umarım birşeyler yapabilirler, yapamazlarsa ölmesinimi beklicem :S , Kusura bakmayın çok çeşitte hayvan besliyorum kötü bir durumda hayvan olunca sinir olmamak ve sakin olmak elde değil..

Onlar bizim her şeyimiz, siz veterinere götürün sonra bizi haberdar edin. Çok geçmiş olsun.

Çanakkaledeki üniversitede veterinerlik bölümü var mı varsa orda ilgilenirler.Çünkü kötü görünüyor kaplumbağanız.

Geri