Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuklarını parcalıyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cenk37

Yeni Üye
arkadaslar bende 36 adet snake neck var bunların 2 tanesi 48 yasında ve kabuklarını parcalamaya basladılar evimin bahcesinde 2 sine ayit özel havuz var elimden gelen tüm doğal ortamı yarattım ama 48 yıl sonra kabuklarını parcalama basladılar acaba kabuk deiştiriyo olabilrmi yoksa pisikolojik bir sorunmudur cevaplarını bekliyorum cok zor durumdayım saldırganlastılar bide babamın 3 parmağını koparttı bitanesi artık yanlarına yaklasamıyoruz yardımlarını bekliyorum.. ayrıca bir sorunları daha var boğaza girmeye calısıyolar tuzlu su öldürürmü onları daha önce böyle hiç davranmamıslardı celik tellere caldırıyorlar boğazın suyundan ölürlermi serbest bıraksak yardımlarını bekliyorum boyları 67 metre büyük olanın diyeride 46 metre civarinda.

Hoş geldiniz :)
Normal su kaplumbagalarında kabuk soyulması,değiştirmesi büyüdüğüne işarettir ama bu türde de aynı anlamamı geliyor bilmiyorum.
Tatlı su hayvanı tuzlu suya girmemeli böbreklerine zarar verebilir.
Bu tür hayvanlardan çok güzel bir çiftlik kurmuşa benziyorsunuz fotoraflarını ekleme imkanınız varsa hoş olur :)

yanlarına yaklassak video cekicem 4 ay önce kuzuyu elimizle verioduk simdi fırlatıp kacıyoruz yaklasamıyoruz cok saldırganlar dediğim gibi babamın 3 parmağını kaybettik bu sekilde devam ederse uyutmayı düşünüyoruz.. arkadaslarım evrim geciriyolar galiba diolar ama cok sık görülen bişey deilmiş kabuklarını taslara sürtüp parcalıyorlar sürekli bunu yapıyolar.

istanbuldaysanız gelip görebilrsiniz zaten 2 tane dev bişey gördünmü kenarda anlaki o bizim ev ama yanlarına yaklasabilicemizi zannetmiyorum ancak uzakdan seyredebilirsiniz.
VamPrelLa' Alıntı:
Peki geçmiş olsun umarım bir çare bulabilirsiniz :)
walla her careyi denedik ama son care uyutmak olucak sanırım nesli tükenmekle karsı karsıya olan bi hayvanı öldürmek istemiyorum ama sonunda bunu yapıcaz sanırım. ve bi sorum daha olucakdı ya bunlar ürediklerinde yumurta bırakmıyolar canlı olarak doğuyor yavruları bu nedendir cinsine özel bişeymi acaba? 1 seferde 3 yavru doğuyor en fazla.

Yok teşekkür ederim 67 m olması çok ilginç gerçekten o yüzden foto istedim dinazor gibi birşey heralde
--------------------------------------------------------------------
bu tür 35 cm kadar büyüyebiliyormuş ayrıca 13-18 yumurta bırakabiliyormuş.

VamPrelLa' Alıntı:
Yok teşekkür ederim 67 m olması çok ilginç gerçekten o yüzden foto istedim dinazor gibi birşey heralde
--------------------------------------------------------------------
bu tür 35 cm kadar büyüyebiliyormuş ayrıca 13-18 yumurta bırakabiliyormuş.
bende zaten böyle biliyodumda canlı hayvanla beslememizden kaynaklandığını söyledi veteriner boyunları cok uzun zaten boylarından yapılan ölçümü söyledim ben size canlı yavru doğuruyolar yumurta bırakmıyolar garip bi durum olduğunu söylüyor veteriner en kısa sürede ya ülkesine geri göndermelisiniz yada öldürmemizin gerektiğini söyledi bide bazen bağırıyolar gercekden ürükütü bi ses cıkıyo dinazordan pek farkı yok zaten bildiğin dinazor sesleri cıkarıyor

Evrim geçirmiş sizin hayvan.
Ben dinazor seslerini bilmiyorum :)

VamPrelLa' Alıntı:
bu söylendi zaten evrim gecirdiklerini bicok kişiden duydum nasıl eski hallerine getirebilirim bunu bilmek istiyorum 4ay önce üzerlerine cıkıp yüzebiliyorduk simdi yanlarına yaklasamıyoruz.

cenk37' Alıntı:
VamPrelLa' Alıntı:
bu söylendi zaten evrim gecirdiklerini bicok kişiden duydum nasıl eski hallerine getirebilirim bunu bilmek istiyorum 4ay önce üzerlerine cıkıp yüzebiliyorduk simdi yanlarına yaklasamıyoruz.

Üzerine çıkıp havuzda mı yüzüyordunuz

VamPrelLa' Alıntı:
cenk37' Alıntı:
VamPrelLa' Alıntı:

ewet ozamanlar gayet cana yakınlardı simdi ise yaklasamıyoruz uzakdan insan gördükleri zaman bile garip sekilde bağırıyorlar denizden geçen vapurlara bile cok bağırıyorlar.

cenk37' Alıntı:
VamPrelLa' Alıntı:
cenk37' Alıntı:
VamPrelLa' Alıntı:

ewet ozamanlar gayet cana yakınlardı simdi ise yaklasamıyoruz uzakdan insan gördükleri zaman bile garip sekilde bağırıyorlar denizden geçen vapurlara bile cok bağırıyorlar.

Anlıyorum ben sizi :) 67 m ve denze sıfır bir yerde bulunduğu halde kimsenin ilgisini çekmemsi tuafmış.
Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri