Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabukta beyazlık

Dilaasil

Bronz 5 Üye
Kabuğundakı ve kıvrımındaki bu beyazlıkların sebebi nedir

Ekli dosyalar

• IMG_20220127_000728.jpg
    IMG_20220127_000728.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 17

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Islak diş fırçasına tuz döküp o kısımları iyice fırçalayın. İlk fırçalamadan sonra resmini çekip atın bir daha bakalım. Durulamasını akvaryumdaki ile emsal sıcaklıkta su ile yapın.

Ellerinizi iyice sabunlamayı unutmayın. Mantarsa bulaşır.

Akvaryuma 1 aylık süreçte yeni birşey koydunuz mu?

Hayvanın kuru alanında ısıtma lambası var mı?

Plaka açılmaları var. Aralarındakiler mantara benziyor. Sudayken kaybolmuyorsa mantardır.

Dış filtre yoksa metilen mavisi alın. Contra-ichthyo yada deep fix dezopur veya deep fix dezofix'ten biri olur.

Kaç litre su var takriben?

Dilaasil

Bronz 5 Üye
Akvaryuma yeni bir şey koymadım. Akvaryumu yıkadıktan sonra 4 5 damla su duzenleyıcı damlatıyorum suya. Sudakı zararlı seylerı klorları vs temizlediği yazıyor. Suyun altında kaybolmuyo ustundekıler. Kuru alanda ısıtma lambası yok. 30lt yakın su var ıcınde

cem

Süper Moderatör
Yönetici
O halde bu mantar. Metilen mavisinden 10 gün boyunca 2 günde bir, 1 damla damlatalım. Sonra haftada iki kez devam edelim.

Lamba şart. Kabuğu kuruttuğunda mantar yaşayamaz.

3 gün günde bir kez ıslak diş fırçasına tuz döküp fırçalayın. Aralıkları iyice temizleyin. Sonra resmini çekip atın bakalım.

Ağzına dikkat ısırmasın.

Dilaasil

Bronz 5 Üye
O halde bu mantar. Metilen mavisinden 10 gün boyunca 2 günde bir, 1 damla damlatalım. Sonra haftada iki kez devam edelim.

Lamba şart. Kabuğu kuruttuğunda mantar yaşayamaz.

3 gün günde bir kez ıslak diş fırçasına tuz döküp fırçalayın. Aralıkları iyice temizleyin. Sonra resmini çekip atın bakalım.

Ağzına dikkat ısırmasın.
Metilen mavisini suyuna damlatıcam değil mi? Ben ayni zamanda suyun ıcıne temizlik sonrasında bıkac damla klor bakteri vs temizleyicisi var ondan da damlatıyorum. Sorun olmaz degıl mı ikisini aynı anda kullanmam

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Su düzenleyici hayvan yokken damlatılırsa daha iyi olur. Metilen akvaryuma damlatılacak. Fazla damlarsa biraz su alıp temiz su ekleyerek inceltirsiniz.

Aynı anda değil. Metilen hayvan sudayken damlatılacak. mantarı öldürür.

Dikkat edin metilenin lekesi giysiden çıkmaz.

Contra-ichthyo yada deep fix dezopur veya deep fix dezofix'ten biri olur.