Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabukta oluşan leke

nar

Yeni Üye
bu konuyla ilgili bir çok konu okudum ama yinede netleşemedim kaplumbağamın üzerinde beyaz lekeler oluştu geçen hafta.koku yok döküntü yok.iştahı yerinde ama çok hareketsiz sürekli kuru alanda suyun sıcaklığı 32 derece filtrem var vitamin kullanıyorum tek sıkıntısı güneşlenemiyor ve malesef uv lambamız yok yardımcı olursanız çok sevinirim

20a2w5e_th.jpg
25unml4_th.jpg
sy4bp0_th.jpg

Cvp: kabukta oluşan leke

32 derece çok yüksek bir sıcaklık lütfen suyun derecesini 28e düşürün helede bu yaz sıcaklarında..
Resimler çok küçük hiç bir şey seçemiyorum

kabukta oluşan leke

benim kaplumbağam çok küçük ve henüz atlatamadığı bir akciğer enfeksiyonu var suyun ısısını o yüzden yükselttim

mailto:/20a2w5e.jpg

30 derece yeterlidir onun için. 32 derece fazla sıcak.

Dediğim gibi resimler çok küçük sadece mantar tahmininde bulunabilirim. En sık rastlanan kabuk hastalığıdır. ayrıca birde mailto:/forum/Konu-kaplumbagimdaki-lekeler-ne-boyle.html
mailto:/forum/Konu-deri-ve-kabuk-degisimi.html
mailto:/forum/Konu-kaplumbagalarda-mantar-hastaligi.html
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-vitamin-eksikligi.html
mailto:/forum/Konu-kaplumbaga-hastaliklari-belirtileri-tedavileri.html
bu konulara bakmanı tavsiye ederim.

Kabuk kalkmış gibi anladım ben resimlerden. Şeffaf bir tabaka oluşmuş gibi mi kabuğun o kısmında? Kaplumbağanızı yeni mi aldınız? Kuru alanın üzerine ısınma lambası tutun ki 32 derece sudan çıktığında üşümesin. Eğer ilaç kullanmıyorsa suyu 30 dereceye de getirebilirsiniz.

tubidik' Alıntı:
Kabuk kalkmış gibi anladım ben resimlerden. Şeffaf bir tabaka oluşmuş gibi mi kabuğun o kısmında? Kaplumbağanızı yeni mi aldınız? Kuru alanın üzerine ısınma lambası tutun ki 32 derece sudan çıktığında üşümesin. Eğer ilaç kullanmıyorsa suyu 30 dereceye de getirebilirsiniz.

suyun ısısını 30 dereceye getirdim kuru alanda ısıtma lambası var.Beyaz bölge şeffaf değil kabuktan ayrı gibi değil.Mart ayından beri bakıyorum kaplumbağıma ama akvaryumu değiştirdim aslında herşey ondan sonra başladı

mailto:/20a2w5e.jpg

incubus' Alıntı:
30 derece yeterlidir onun için. 32 derece fazla sıcak.

Dediğim gibi resimler çok küçük sadece mantar tahmininde bulunabilirim. En sık rastlanan kabuk hastalığıdır. ayrıca birde mailto:/forum/Konu-kaplumbagimdaki-lekeler-ne-boyle.html
mailto:/forum/Konu-deri-ve-kabuk-degisimi.html
mailto:/forum/Konu-kaplumbagalarda-mantar-hastaligi.html
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-vitamin-eksikligi.html
mailto:/forum/Konu-kaplumbaga-hastaliklari-belirtileri-tedavileri.html
bu konulara bakmanı tavsiye ederim.

bu konuların hepsini inceledim belirtilerin hepsi uymuyor büyük boyutta fotoğraf eklemeye çalıştım ama hata veriyor teşekkürler

Geri