Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabukta renk değişimi

atalay

Yeni Üye
Kabuktaki bu renk değişiminin sebebi ne olabilir? Fırçaladım ama bi değişiklik olmadı ayrıca yapı olarak bi yumuşama durumu yok. Hayvanın iştahında ve hareketliliğinde de bi sorun yok

Ekli dosyalar

• IMG_4944.jpeg
    IMG_4944.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 9
Plakalar pul pul biçimde dökülüyor. Devit uygulayalım. Eczaneden devit damla alın. Haftada bir kabuğu silip 2-3 damla damlatıp yayın. Kuru yerde 30 dakika bekletin. Kalanı peçete ile silip akvaryuma alın.

Isıtma lambası var mıydı?

Evet var lambası ama ben hayvanı sahipleneli 2hafta oldu ondan öncesinde lambası var mıydı bilmiyorum

Lamba plakaların atılmasına yardımcı olur.

Hayvan yellow belly diye hatırlıyorum. Pigmentli doku gözükmüyor. Bir sıra atarsa ortaya çıkacak gibi duruyor.

Yem olarak hangi markaları kullanıyorsunuz?

7C9935B2-B97C-40B9-9AC6-BC723B59F12F.jpeg
yem olarak bu ikisini kullanıyorum. Birde bugün su için reptisafe ürün aldım.

Ekli dosyalar

• E022FE8F-3250-437A-B2F7-18804C63BB2C.jpeg
    E022FE8F-3250-437A-B2F7-18804C63BB2C.jpeg
    2.5 MB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Reptile balık ve gammarus karışımı sanıyorum.

Diğer yem protein içerikli mi? Protein oranı kaç?

Mineral yem takviyesi lazım. Ya sera carnivor alın yada tropical biorept W yemi alın.

Yurtdışındaydınız sanırım. Bulabilirseniz omega one adult turtle sticks yada dajana gammarus sticks yemi alın. Bulursanız.

Geri