Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabukta siyah nokta (resimli)

SoothSayer

Yeni Üye
arkadaşlar bu siyah noktayı dün gördüm mantarmı? veya ne olduğunu bilmiyorum bilen arkadaşlar yardımcı olurmusunuz. umarım önemli birşeyi yoktur.

mailto:/2010/12/6/2750.jpg

Edit tubidik:konu başlığı içerikle alakalı olmalıdır

RE: (resimli) yardım su kaplumbağası

Evet resim düzelmiş. Mantara benziyor.

ne yapmam gerekiyor. tuzlu su deniliyorda aynı zamanda gözleri içinde tehlikeli olduğu söyleniyor. nasıl yapmalıyım ilaç mı almalıyım ?

Kayatuzu-su karışımını %10 tuz olarak yapın. Kaplumbağayı suya sokmak yerine gözlerini koruyarak mantarlı kısma bolca bu karışımı sürün, sonra da kuru sıcak bir yerde bir süre bekletin. Daha sonra sorunlu bölgeyi nazikçe fırçalayın.

Bunun dışında birde mavi damla var ama kaplumbağanızdaki mantar ise bu mantar türüne ne daha iyi olur bilemiyorum. Deneyimli arkadaşlardan gelecek cevapları bekleyin.

peki sağolun bu dediklerinizi uygulayacağım. birde benm şöyle bir sorum olacaktı
bazen kaplumbağalarıma sinek zaman zaman meyvelerin içinden çıkan kurtçuklarıda veriyorum ve afiyetle yiyorlar bunları vermeye devam etmelimiyim yoksa zararlımıdır ?

Kurtçukları bilemiyorum ama sinek vermemenizi tavsiye ederim. Malumunuz birçok hastalığı taşıyabiliyorlar... Petshoplarda kurutulmuş kurt satılıyor kaplumbağalara uygun, onlardan alabilirsiniz. Hem de kurutulmuş olarak verdiğiniz için bakteri bulaşması riskinden uzak olursunuz.

sinek vermeyin çünkü birçok hastalığı üzerinde taşıyorlar.

Mantar için, petshoplarda satılan ''mavi damla'' isimli bir damla var.Ondan alırsanız (fiyatı 2-3TL civarı ) Mantara kesin çözüm olur.Suyuna damlatıyorsunuz. Aynı zamanda sudaki yosunlaşmayıda engeller.

çok teşekkürederim arkadaşlar. çok yardımcı oldunuz. yarın ilk işim mavi damla almak olacak.
evet haklısınız sinekler her türlü mikropları taşımaktalar en iyisi petshop dan kurumuş kurt almak.

Geri