Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kabuktaki renksiz kısım

onuretdin

Bronz 4 Üye
arkadaşlar 4 tane kaplumbağam var. 3 ü 2-3 aydır 1 tanesi 8-9 aydır bende. büyük olanın uzun zamandır kabuğunun tepe kısmında "en yüksek kısmında" sanki aşınmış gibi renk bozukluğu var. küçüklerin bir tanesinde de birkaç gündür var. sanki sürekli olarak sürtmüş ve rengi, deseni aşınmış gibi bir görüntü var. neden olabilir?

Cvp: kabuktaki renksiz kısım

Bahsettiğiniz durum yavru ve genç kaplumbağaların kabuklarının sivri kısımlarında genelde olur. Endişelenecek bir durum değil.

düzenli vitamin veriyorum zaman buldukça güneşe çıkarıyorum. herhangi birşey yapmam gerekiyor mu yoksa zamanla geçer mi?

Büyüdükçe hem sivrilik geçer hemde renksiz kısım renklenir, yapmanız gereken bir şey yok. Normal bakım ve beslenme düzenine devam edin.

O beyazlığın büyümeyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Siz zaten beslenme düzenine ve bakımına dikkat ederseniz bu lekeler zamanla geçer.

Geri