Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaç Saat Açık Kalıcak? (Uvb)

ahmet95

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar ben heryerde araştırdım fakat kimisi 1-2 saat, kimisi gerçek hayatteki gibi 10-12 saat açık kalmasını söylüyor. Doğrusu nedir?

Cvp: Kaç Saat Açık Kalıcak? (Uvb)

Uvb lamba kış için gerekli oluyor yazın ne kadar güneşlendiriyorsanız kışın da o kadar açık kalmalı uvb.

günde 3-4 saat açık tutsanız yeterlidir fakat kuru alanı ıstıcı lambanız sürekli açık olsun sadece gecelerı yatarken kapatabılırsınz

peki kaplumbağalar bazıları karaya çıkmıyor 3 4 saat ya çıkmadı zaman acıp kaparsa lambayı :))

Haklısınız emre bey -mantıklı - fakat ben kendı kaplumbağama göre yazdım benımkı gunun yarısını karasında geçiriyor

hım anladım :) benimkiler kuru alanın rampasında veya ışığın altıdalar ne zaman ne yapıcakları belli olmuyor :))

Benımkı rampada 2-3 dk geçırıyor fakat üste çıkınca 15 20 dk duruyor sonra pozisyon degıstırıyor yine bı 15 dk felan :) sevıyor yani kuru alanı

Bence sabah saat 8-9 ile akşam saat 20-21 arası açık kalmalı lamba. Ancak tüm gün güneşlenmelerine gerek yok, 3-4 saat yeter onlara diyorsanız 3-4 saat de açık bırakabilirsiniz. Tabii ben yine 12 saat taraftarıyım.

Hepinize teşekkürler. Bende 12 saat açık tutmayı düşünüyorum çünkü doğada güneş, kaplumbağalar suya girince kapanmıyor ki.

Geri