Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaç watt ve hangi marka?

Virulence

Gümüş 2 Üye
Arkadaşlar bugün gidip ısıtıcı alacağım fakat tam olarak ne alsam karar veremedim.
Sizce hangi marka ısıtıcı almalıyım ve kaç watt olmalı ?

*Ve birde tavsiye ettiğiniz ısıtıcıların fiyatlarını yazarsanız sevinirim..

Kimse yardım etmeyecek mi?

Akvaryumun boyutlarına göre değişiyor bunun cevabı ama yardımcı olması açısından, benim akvaryumda 30 litre su var ve roxin'in 50watt'lık ısıtıcısı yeterli oluyor.

Fiyatını tam olarak bilmiyorum maalesef, ama sitede çeşitli markaların fiyatlarını bulabilirsiniz.

Peki ben bı ısıtıcıyı nasıl sabitlicem ?suyun içine atamam sonuçta ve bazı ısıtıcıların dik durması gerek.. Her ısıtıcıda askılık varmı ki? hani cama falan yapışması için, katkı maddesi olmadan...

benim kullandığım ve sana bahsettiğim ısıtıcı, dik duranlardan ve vakum aparatları da kutusundan çıkıyor. Akvaryumun camına vakumluyorsun. Ayrıca bunların üst tarafında dereceyi değiştirebileceğin bir düğme var, oradan 28 dereceye sabitliyorsun, ve ısıtıcın suyu 28 derecede tutuyor. Gayet kullanışlı yani, ama kimi ısıtıcılar tamamen suyun içine sokuluyor. Benim tavsiyem dik duranlar, ben memnunum açıkçası

Yalnız benim sorunum şu plastik kapta bakıyorum kaplumbağama. Ama kap oldukça büyük. bi akvaryuma eş değer. Tek farkı cam değil plastik olması. Bu vakumlar plastiğede işlermi tutarmı yani sıkı ?

Bunu bilmiyordum, aslına bakarsan sana önerim şu olacak, ısıtıcıyla beraber belki orta ölçülerde bir cam akvaryum alırsın. Plastik kaplar kaplumbağalarımız için sağlıklı değil. Vakum plastiğe yapışır mı onu bilmiyorum ama plastik kaplar canlılarımız için kesinlikle önerilmiyor, ne kadar güzel, büyük şık, hafif vs.. olsa bile.

Biliyorum farkındayım bende ama şuan durumum akvaryuma geçmeye müsait değil ondan :/

Anlıyorum, sanırım plansız bir şekilde edinmişsin kaplumbağanı, keşke ekipmanları tamamlayıp sonra onu koysaydın yuvasına. Cam akvaryum elzem bir ihtiyaç gerçekten. Bir yolunu bulup alabilirsin umarım tüm ekipmanlarını.

Evet biraz öyle oldu çünkü hediye geldi ve kaplumbağam 1 aydır benimle. Gayet iyi ve sağlıklı şuan allah'a şükür. Akvaryum işini tabikide düşünüyorum ama maalesef şuan öyle bir imkanım yok... Bir müddet daha plastik kapta devam edeceğim. Neyse yardımların için teşekkürler çok

Geri