Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kacamak yem su boregi

MissSevda

SKF Delisi
Dun su boregi vardi yemekte benim leyla bayiliyor su boregine dedim veriyim zavallim senede bir kez yiyor birsey olmaz. Verdim buyuk bir parca baktim miniklerde leylamin agzindaki borege saldiriyorlar cok tatli bir goruntuydu ya videoya cekecektim olmadi. Boyle senede bir kez kacamak yapiyoruz cok tatli oluyor.

Leylam yiyor valla gecen sene ramazan ayinda dememistim baktim kitliktan cikmis gibi yiyor. Bir kac kez daha verdim sonra dahada vermedim cunku pek saglikli sayilmaz ama onlarinda kacamak yapma haklari var :D

Afiyet olsun leylaya:D Herkesin(bütün kaplumbagaların) küçük kaçamaklara ihtiyacı var yesin tabii :D:p

bende bugün benimkine ilk kez hamsi yedirdim.balık türünü ilk yiyişi :D

senin canavarlar ayrı bi alem zaten canım :D:D:D

Bu aralar leylayla beraber minikleride ihmal ediyorum ya onlar haftanin 4 gunu yerine cok az yiyorlar. Gelismelerinde bozukluk olmasa bari. Bizimkide basladi duz duvara tirmanmaya sabahin korunde
:O demin miniklere yem verirken leyla elisanin kabugunu isirdi cok sinirlendim parmagimla sertce ittim o yemmi yemeye calisiyorsun sipa dedim. Sonra aldim kuru alana koydum kal orda gozum gormeyecek seni bitene kadar dedim, baktim iner gibi oldu sana in dedigimi hatirlamiyorum buda cok normal cunku demedim indigini gormeyecem ben diyene kadar diye bagirdim birde. Sut dokmus kedi gibi bir bekliyor bitene kadar bitti hadi in dedim indi izledim yerde yem ariyor. Kiskancligin bu kadarida iste bir arada onun yemedigi siyah salyangozlari miniklere veriyordum onlar yiyordu bu geldi burnunu uzatti sen bunu yemiyorsun kuzum dedim bir deniyim dedim verdim yiyor sirf minikler yemesin diye. Valla nasil korkuyor minikler yiyecek ben ac kalacam diye.

benim kaplumbağa hiç söz dinlemiyor seninki gene iyiymiş, ben nası söz geçireceğim bilmiyorum

MissSevda' Alıntı:
Bu aralar leylayla beraber minikleride ihmal ediyorum ya onlar haftanin 4 gunu yerine cok az yiyorlar. Gelismelerinde bozukluk olmasa bari. Bizimkide basladi duz duvara tirmanmaya sabahin korunde
:O demin miniklere yem verirken leyla elisanin kabugunu isirdi cok sinirlendim parmagimla sertce ittim o yemmi yemeye calisiyorsun sipa dedim. Sonra aldim kuru alana koydum kal orda gozum gormeyecek seni bitene kadar dedim, baktim iner gibi oldu sana in dedigimi hatirlamiyorum buda cok normal cunku demedim indigini gormeyecem ben diyene kadar diye bagirdim birde. Sut dokmus kedi gibi bir bekliyor bitene kadar bitti hadi in dedim indi izledim yerde yem ariyor. Kiskancligin bu kadarida iste bir arada onun yemedigi siyah salyangozlari miniklere veriyordum onlar yiyordu bu geldi burnunu uzatti sen bunu yemiyorsun kuzum dedim bir deniyim dedim verdim yiyor sirf minikler yemesin diye. Valla nasil korkuyor minikler yiyecek ben ac kalacam diye.

Sizin kapluslar çok akıllıymıs baya sözünüzü dinliyor:D

Geri