Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaçtı

Gülizar

Bronz 3 Üye
Dostlar kablumbagam akvaryumdan kaçmış yaklaşık dört saattir aralıksız arıyorum bulamıyorum ne yapacam

Kapı ve tuvalet konusunda dikkatli olun. Kapıyı açarken yavaş açın ve arkasını her zaman kontrol edin. Alaturka tuvalet varsa kapısını sağlam kapatın. Balkon kapısını açık bırakmayın. Her odaya çay tabağında su ve az bir miktar yem koyun. Yem ve su miktarının eksilmesine göre yerini tespit etmek daha da kolaylaşır. Mobilya ve beyaz eşyaların altlarına bakın.

• Beğen
Tepkiler: cem
10 saatlik arama sonucunda buldum ama dün gece yine iki kez kaçmaya çalıştı sebebini bilen var mı acaba

Bu hayvanlar kaçtığı yeri unutmaz. Önlem almak gerekir.

Akvaryumun resmini çekip atın. Kaçtığı noktayı bulalım.

Bı sonraki gece tespit ettim önlem aldım ama vazgeçmiyor nedense bu lambanın olduğu aralıktan kaciyormus bantladim kağıt falan şimdilik

Ekli dosyalar

• IMG_20240125_224003.jpg
    IMG_20240125_224003.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20240125_223946.jpg
    IMG_20240125_223946.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 23
Ayrıca bı kulağı da aşırı şişmiş genta damlasini kullaniyirum bı haftadır bı düzelme olmadı yemine katıp veriyorum sabah akşam damlatiyorum hiç değişiklik yok başka ne yapabilirim

Kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Kulağının resmini çekip atabilir misiniz?

Kabuk boyu 8 cm tek kulağı şiş şu an

Ekli dosyalar

• IMG_20240126_191151.jpg
    IMG_20240126_191151.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20240126_191142.jpg
    IMG_20240126_191142.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 14
Şişkinlik fazla değil bu tedavi ile halledilir. 2-3 ayı bulabilir.

Gentayı sabah akşam 10-15 saniye arayla iki damla kulağına damlatın.

Ayrıca yemine bu hafta sabah akşam beşer damla damlatıp hemen önüne atın yesin. Sonraki haftadan itibaren dörder damla olsun. Şişe bitince bir daha bakalım.

Tek öğüne düşme işini öteleyelim hayvan iyileşince yaparsınız.

Yine baktım da 8 cm olduğuna emin misiniz sanki daha küçük gözüküyor. Sadece kabuk boyunu ölçeceksiniz.

Suyunu mümkün olduğunca temiz tutun. Metilen mavisi alın. Contra-ichthyo, deep fix dezopur yada deep fix dezofix'ten biri olur. 2 günde bir 1 damla damlatın.

Metilen mavisi var damlatiyorum , siz dediniz ya başından kuyruğa kadar o yüzden öyle ölçtüm yoksa 6,5 santim şu an

Yani ya da ben yanlış anladım şu an 6,5 santim ilk aldığımda pek iyi bakamadım bilgisizlikten sizinle karşılaşınca büyümeye başladı aslında bir yıldır yanımda hatta küçük kalmış demistiniz o da yemden kaynaklıydı değiştirdim yemi hemen fark oldu

O zaman gentayı yemine üçer damla damlatın.

Geri