Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kamlumbağalar ile iletişim:)

sercan

Yeni Üye
bilmiyorum saçma bir soru sanırım ama hiç bilmediğim bir canlıyı beslemeye başladığımdan beri onlarla[ b] iletişim [/b] nasıl kurulur bilmiyorum. bu konuda yardımcı olun lütfen ve ölüm fanuslarında en fazla ne kadar yaşar ki bu kaplumbağalar ve cam akvaryum alsam balık akvaryumu olur sanırım ama ne kadar su dolduruyorsunuz acaba akvaryumlara birde yem markası tiviti turtle stick sanırım sanyular en iyisiymiş yazdıklarıma cvp verirseniz sevinirim şimdiden tşkler...

slm hoşgeldin öncelikle. ben de yeni almıştım kaplumbağamı. iletişim için önüne geçip saatlerce konuşuyordum ama burdan öğrendim ki kulakları iyi duymuyormuş :) diğer sorulara eminim üyelerimizden yeterli cevapları alıcaksın. benimkiler 1 hafta yaşadığı için yorum yapmayım ben. senin kapluşun sağlığı açısından :)

sercan' Alıntı:
bilmiyorum saçma bir soru sanırım ama hiç bilmediğim bir canlıyı beslemeye başladığımdan beri onlarla[ b] iletişim [/b] nasıl kurulur bilmiyorum. bu konuda yardımcı olun lütfen ve ölüm fanuslarında en fazla ne kadar yaşar ki bu kaplumbağalar ve cam akvaryum alsam balık akvaryumu olur sanırım ama ne kadar su dolduruyorsunuz acaba akvaryumlara birde yem markası tiviti turtle stick sanırım sanyular en iyisiymiş yazdıklarıma cvp verirseniz sevinirim şimdiden tşkler...

İletişim derken ilk başta güveni sağlamak zorundasınız... İlk günlerde fazla dokunmamak en iyisi, sonra yem elden verilecek ki elinize alışacak ve sizi gördüğü an zaten deliye dönecek... Sizin ona zarar vermeyeceğinizi anlaması lazım... Kaplumbağalar biraz da ürkek hayvanlar... Mesela kaplumbağaya yanlışlıkla hiç zarar vermemişseniz(elle hafifçe çarpma, düşürme,ani refleksif fırlatma gibi) uzun zaman sonra bir kez bile bunu yaparsanız güveni sarsılabilir...Ölüm fanuslarında en fazla 6 ay o da büyümez hastalık falan...Bildiğiniz balık akvaryumuna kuru ala yaparsanız paladaryuma dönüştürebilirsiniz... Cd kabı, taş gibi alternatifler var... Suyu da kaplumbağa kaçamayacak şekilde ve kuru alan bırakacak şekilde istediğiniz bollukta koyun ki yüzsünler... Tavsiyemiz akvaryumun lşimdiden büyük alınması çünkü çapı 20-30 cmye ulaşabilir... Küçük olursa sonradan tekrar akvaryum alınır fakat baştan büyük olursa çok daha uzun ömürlü olur... Blaık akvaryumunda olduğu gibi akvaryumun içine filtre ısıtıcı konulmalı...Yem olarak da söylediğiniz yemi hiç duymadım ama bildiğim bir şey var ki sanyunun orta kalitede bir yem olduğu... Biz daha çok Tetra ve sera öneriyoruz, Sanyu ve Pets Family gibi yemleri de ek yem olarak ya da sera ve tetranın bulunamadığı durumlarda öneriyoruz..Forumda biraz araştırma yaparsanız sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz... Sanırsam ki bir de konu biraz yanlış yerde...:D :D :D :D :D

kulaklarının duymadığını bilmiiyordum bende saatlerce konuşuyorum sesime alışsın diye.. tesekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Kulak zarları derinin altında olduğu için ve kulak kepçesi gibi sesi toplayıp iletebilcek bir kulak yapıları olmadığı için biraz az işitirler ama duyarlar yine de.

Geri